25 maja 2021

SAP Business One – więcej niż ERP – podsumowanie spotkania

20 maja br. odbyła się konferencja online dotycząca systemu SAP Business One – najpopularniejszego rozwiązania klasy ERP na świecie, przeznaczonego dla firm mniejszych i średnich (MŚP). Podczas spotkania mówiliśmy między innymi o automatyzacji i usprawnieniu procesów, metodach finansowania nowoczesnych rozwiązań IT do zarządzania biznesem oraz o aktualnych dotacjach na cyfryzację przedsiębiorstw (m. in. konkurs Przemysł 4.0). Spotkanie cieszyło się tak dużym zainteresowaniem, że już planujemy kolejną edycję eventu.

SAP Business One - więcej niż ERP

Nieskończone możliwości cyfrowej platformy SAP Business One

Sprawdzone sposoby na skuteczne zarządzanie biznesem, rozwój sprzedaży w Internecie (B2B i B2C), precyzyjne planowanie produkcji, sprawnie działająca logistyka, łatwa komunikacja mimo pracy zdalnej, to tylko niektóre z tematów, które poruszyliśmy podczas czwartkowego spotkania z przedstawicielami firm z różnych branż, zainteresowanych cyfrową transformacją swoich przedsiębiorstw. Partner wydarzenia, firma IBM mówiła o korzyściach płynących z wykorzystania rozwiązań chmurowych, przede wszystkim o wygodzie i bezpieczeństwie zarządzania danymi.  

Przede wszystkim praktyka – procesy end-to-end w SAP Business One

Uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć na żywo jak działa system SAP biorąc udział w wyjątkowym pokazie SAP Business One Live. Każda z osób najpierw złożyła zamówienie na wybrany przez siebie produkt w sklepie internetowym, a następnie mogła zobaczyć kolejne etapy realizacji swojego zamówienia. Przeszliśmy wspólnie przez planowanie produkcji i zaopatrzenia, logistykę i zarządzanie magazynem, wyprodukowanie wyrobów gotowych na linii technologicznej, utrzymanie ruchu, aż po kompletację zamówień i wysyłkę. Celem tej części spotkania było pokazanie w praktyce jak SAP Business One obsługuje procesy kompleksowo, od zamówienia po dostawę.

Przemysł 4.0 – dotacje na cyfryzację w zasięgu ręki

Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się jakie są aktualne możliwości pozyskania dotacji na zakup licencji i wdrożenie systemu ERP. Wymienione zostały bieżące konkursy, między innymi pilotażowy program Przemysł 4.0 – ukierunkowany na cyfrową transformację firm, w który to program SAP Business One – jako cyfrowa platforma z wbudowanymi inteligentnymi technologiami (Big Data, IoT, AI, Macine Learning) doskonale się wpisuje.

Sposoby finansowania inwestycji w system SAP

Ponadto, uczestnicy spotkania poznali możliwości finansowania inwestycji w system SAP w formie leasingu czy pożyczki. Dowiedzieli się, że dzięki rozłożeniu kosztów w czasie, bez prowizji czy wkładu własnego możliwe jest całkowite sfinansowanie nie tylko oprogramowania SAP Business One, ale również sprzętu i wdrożenia. 

Wirtualna podróż z sommelierem do świata win

Po dużej dawce wiedzy, na zakończenie, zapewniliśmy uczestnikom chwilę relaksu – wirtualne spotkanie z sommelierem. Koneser wina zabrał nas w podróż po winnicach na całym świecie, opowiadając ciekawostki na temat rodzajów wina, miejsc uprawy winorośli, zapachu, smaku czy wykorzystaniu tego szlachetnego trunku w kuchni.

Dziękujemy za ogromne zainteresowanie wydarzeniem i frekwencję, która przerosła nasze oczekiwania. Już planujemy kolejne spotkanie, a o terminach będziemy na bieżąco informować.

Wypróbuj SAP Business One – rozwiązanie dla mniejszych i średnich firm już dzisiaj, zapytaj o demo, napisz lub zadzwoń.

Zainteresowany?

Znajdź nas na:

Przejdź do paska narzędzi
Przygotowujemy
kolejne wydarzenie