Sklep internetowy i integracja z Allegro - sprzedaż online w SAP Business One

Zakłady Chemiczne Unia Spółdzielnia Pracy zautomatyzowały i przyspieszyły sprzedaż online dzięki integracji SAP Business One ze sklepem internetowym, portalem Allegro i aplikacjami firm kurierskich. Zamówienia internetowe są automatycznie rejestrowane w SAP Business One, potwierdzane i przekazywane do realizacji. Po skompletowaniu dostawy automatycznie zamawiana jest firma kurierska.

unia - Integracja z Allegro - sklep internetowy

Branża chemiczna: Zakłady Chemiczne Unia Spółdzielnia Pracy

Zakłady Chemiczne Unia Spółdzielnia Pracy to przedsiębiorstwo z wieloletnią tradycją, prężnie działające w branży chemicznej. Jako producent renomowanej marki środków czystości i chemii gospodarczej – Tytan, firma osiągnęła duży sukces, u podstaw którego leży dbałość o wysoką jakość i sprawne zarządzanie przedsiębiorstwem, wspomagane systemem SAP Business One.

Unia, która prowadzi sprzedaż zarówno na rynku polskim jak i zagranicznym, chcąc zwiększyć swoją przewagę konkurencyjną, rozszerzyła dotychczasowe kanały dystrybucji o e-commerce i sprzedaż na portalu aukcyjnym Allegro.

Sprzedaż online – nowe wyzwania

Celem była taka organizacja pracy magazynu i procesu logistycznego, by mimo spodziewanego wzrostu ilości zamówień, obsługa Klienta była płynna, terminowa i nie wymagała zatrudniania dodatkowych pracowników. Unii zależało również na integracji z aplikacjami firm kurierskich, by móc szybko, automatycznie i bez pomyłek generować listy przewozowe i etykiety na paczki. Równie ważne było uruchomienie automatycznych powiadomień (email, sms) oraz umożliwienie śledzenia przesyłki, by usprawnić komunikację z klientem, a w efekcie zmniejszyć udział osób zaangażowanych w proces realizacji zamówienia.

“Sytuacja w jakiej wszyscy się znaleźliśmy spowodowała, że liczba zamówień wzrosła aż o 300% w ciągu miesiąca. Jednak dzięki mechanizmom automatyzacji sprzedaży internetowej, jesteśmy w stanie sprawnie je realizować. Bezobsługowe generowanie zleceń sprzedaży, dokumentów WZ i faktur znacznie przyspiesza obsługę zamówień. Pracujemy szybciej i wydajniej, a to korzystnie wpływa na jakość obsługi Klienta “
Przemysław Kędziora – Kierownik Działu Sprzedaży, Zakłady Chemiczne Unia Spółdzielnia Pracy

e-commerce-unia-sklep-internetowy-3

Automatyzacja procesów i obsługa zwiększonej ilości zamówień

SAP Business One, jako elastyczna platforma ERP, doskonale sprawdza się w kompleksowym zarządzaniu procesami sprzedaży i logistyki. To tutaj trafiają wszystkie zamówienia, także ze sklepu internetowego unia.pl i Allegro. Mimo gwałtownego wzrostu ilości zamówień internetowych – o 300% w ciągu miesiąca – dzięki wdrożonym mechanizmom automatyzacji, obsługa Klienta odbywa się płynnie, bez konieczności zwiększania zatrudnienia. Zamówienia składane przez sklep internetowy unia.pl i Allegro automatycznie rejestrowane są w bazie danych SAP Business One, a magazynier natychmiast otrzymuje powiadomienie o konieczności skompletowania dostawy. Po kompletacji automatycznie jest generowana faktura sprzedaży. Dzięki integracji z aplikacjami kurierskimi zamawiany jest kurier i drukowany jest list przewozowy oraz samoprzylepne etykiety, a link śledzenia przesyłki zapisywany jest w systemie SAP. Na każdym etapie Klient dostaje e-mailowe powiadomienie o statusie, zmianach i czasie realizacji zlecenia. Dzięki bezobsługowej rejestracji dokumentów pomyłki praktycznie się nie zdarzają.

“Ogromnym ułatwieniem dla nas jest integracja z aplikacjami kurierskimi. W SAP Business One możemy wygodnie zamówić kuriera i wygenerować etykiety na paczki. Automatyczne maile do klientów z linkami śledzenia i statusami zamówień znacznie ułatwiają nam pracę”
Przemysław Kędziora – Kierownik Działu Sprzedaży, Zakłady Chemiczne Unia Spółdzielnia Pracy

Strategiczne wsparcie w planowaniu produkcji

Dzięki zaawansowanym raportom i analizom portfela zamówień Unia ma bieżącą informację o trendach i zainteresowaniu poszczególnymi produktami. Na tej podstawie może lepiej dostosowywać ofertę i elastycznie planować produkcję zgodnie z zapotrzebowaniem rynku.

Dedykowane raporty pozwalają firmie monitorować stany zapasów, płynnie dostosowywać ich ilość do wzrastającego zapotrzebowania i lepiej zarządzać zasobami kadrowymi.

Sklep internetowy - Unia - Integracja z Allegro- e-Commerce

Korzyści z automatyzacji – sprzedaż online w Zakładach Chemicznych Unia Spółdzielnia Pracy:

  • Zmniejszenie ilości pomyłek i szybsza realizacja zamówień
  • Optymalizacja procesów magazynowych i logistycznych
  • Skrócenie czasu przygotowania wysyłki
  • Zwiększenie efektywności pracy magazynu
  • Usprawnienie komunikacji z Klientami  

Zainteresowany?

Znajdź nas na:

Przejdź do paska narzędzi
Przygotowujemy
kolejne wydarzenie