22 kwietnia 2022

Analityka biznesowa w czasie rzeczywistym z SAP Business One

W dzisiejszej gospodarce cyfrowej firmy muszą szybko reagować na potrzeby rynku, aby wciąż się rozwijać i wyprzedzać konkurencję. Większość przedsiębiorców rozumie strategiczne znaczenie odpowiednich narzędzi w podejmowaniu szybkich i pewnych decyzji. Mimo to dostęp do danych i analiz pomocnych w podejmowaniu decyzji biznesowych nadal jest słabym punktem wielu średnich i mniejszych firm*. Sprawdź jakie możliwości analityczne oferuje SAP Business One.

Cyfrowa platforma, Inteligentne Technologie, Business Intelligence (BI)

SAP Business One to zintegrowany, cyfrowy system ERP, obejmujący kompleksowe procesy (end-to-end), w połączeniu z wbudowanymi inteligentnymi technologiami. Połączenie wszystkich funkcji biznesowych w ramach jednej, spójnej platformy usprawnia zarządzanie na każdym poziomie, automatyzuje procesy i zapewnia lepszą współpracę między działami. Wysokowydajna baza danych w pamięci zapewnia zaawansowane, wielowymiarowe analizy w każdym obszarze. Całości dopełniają narzędzia oparte o inteligentne technologie takie jak Sztuczna Inteligencja (AI), Machine Learning, Big Data, czy IoT.

Baza danych w technologii In-Memory - SAP HANA

SAP HANA to fundament zarządzania danymi nowej generacji. Umożliwia prowadzenie działalności biznesowej w czasie rzeczywistym, łącząc transakcje i analizy w jednej bazie danych w pamięci. Ujednolicona baza danych przechowuje, przetwarza i analizuje różne rodzaje danych, również z połączonych źródeł zewnętrznych. SAP HANA pozwala zarządzać dużymi wolumenami danych ustrukturyzowanych i nieustrukturyzowanych, by w efekcie przekształcać je w wartościową informację biznesową.

SAP Business One w wersji HANA zawiera wiele wbudowanych funkcji analitycznych, takich jak: kokpity menedżerskie ze wskaźnikami KPI, zaawansowane dashboardy, wbudowana wyszukiwarka oparta o Big Data, rekomendacje sprzedaży oparte o uczenie maszynowe, portal analityczny, czy wbudowane aplikacje czasu rzeczywistego👉 dowiedz się więcej.

Analizy w czasie rzeczywistym – pakiet narzędzi

Poza wbudowanymi funkcjami analitycznymi system zawiera również pakiet narzędzi, które umożliwiają tworzenie własnych, wielowymiarowych raportów, analiz, wizualizacji. Ciekawą funkcją jest np. wbudowany Excel, który zawiera pakiet gotowych raportów, ale też umożliwia użytkownikowi budowania własnych, personalizowanych raportów w oparciu o warstwę semantyczną. Narzędzia w ramach Analizy uniwersalnej (Pervasive Analytics) umożliwiają dostosowanie i tworzenie nowych analiz, wskaźników KPI, czy własnych pulpitów i dashboradów. Portal analityczny umożliwia dystrybucję dowolnych raportów w dowolnym czasie np. poprzez email do wybranych osób. To tylko wybrane narzędzia, które są dostępne w ramach SAP Business One👉 dowiedz się więcej.

Web Client – dodatkowe możliwości analityczne

Web Client SAP Business One to przeglądarkowy interfejs systemu, który dostarcza dodatkowych treści i funkcji analitycznych. Web Client zawiera obszerny zestaw gotowych raportów w różnych ujęciach graficznych. Użytkownik może je edytować, filtrować, zmieniać, by uzyskać własne zestawienia. Przydatną funkcją jest możliwość zapisywania raportów w postaci kafli na pulpicie do użycia ich w przyszłości lub udostępniania ich współpracownikom.
Dostępne są też opcje do elastycznego konfigurowania własnych ekranów, analiz wybranych obszarów danych, wykresów w różnych formach👉 dowiedz się więcej.

SAP Analytics Cloud – rozszerzenie Business Intelligence

SAP Analytics Cloud  (SAC) to dodatkowe rozwiązanie w chmurze, które w połączeniu z SAP Business One dostarcza narzędzi do rozszerzonych analiz predykcyjnych i planowania strategicznego. Analityka ma na celu dostarczenie informacji wspierających podejmowanie decyzji biznesowych – SAC łączy funkcje Business Intelligence z planowaniem. Sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, analizy predykcyjne, wizualizacje identyfikujące niewidoczne do tej pory korelacje – te i inne narzędzia zapewniają wgląd w dane historyczne, obecną sytuację i przyszłe trendy, by dostarczyć decydentom komplet informacji do planowania👉 dowiedz się więcej.

Jedno rozwiązanie – wiele możliwości z SAP Business One

Sukces biznesowy wymaga podejmowania decyzji strategicznych, operacyjnych i taktycznych. Aby móc je podejmować, konieczny jest dostęp do bieżących, kompletnych danych i analiz. Planowanie w oparciu o arkusze kalkulacyjne przestało wystarczać, by wyprzedzić konkurencję.

Nowe technologie, takie jak analityka predykcyjna i sztuczna inteligencja, stają się coraz bardziej dostępne. Dzięki temu również średnie i mniejsze firmy mogą zintegrować je ze swoimi operacjami, aby zachować konkurencyjność w stosunku do większych rywali. Warto postawić na jedno, spójne rozwiązanie, które dostarcza funkcji i narzędzi niezbędnych do raportowania, przewidywania i planowania –  w jeden, wysokowydajny system w pamięci z jednym interfejsem użytkownika

*Wyniki ankiety przeprowadzonej przez Oxford Economics i SAP.

Szybki dostęp do SAP Business One – poznaj możliwości

Jeżeli chcesz przekonać się w praktyce jak działa SAP Business One masz kilka możliwości do wyboru: 

  • Zobacz demo – przetestuj pełną wersję SAP Business One 10.0 w wersji HANA – wypełnij formularz 
  • Umów się na bezpłatną prezentację online – spotkaj się z nami w wybranym przez Ciebie terminie i poznaj możliwości SAP Business One – zarejestruj się  
  • Zadzwoń (12 333 45 01) lub napisz (sap@altab.pl) –  porozmawiaj z nami, opowiedz o swoim biznesie, a my pomożemy Ci rozwinąć skrzydła przy pomocy SAP Business One!  

Zainteresowany?

Znajdź nas na:

Przejdź do paska narzędzi
Przygotowujemy
kolejne wydarzenie