7 lutego 2024

KSeF – dwukierunkowa integracja z SAP B1

- podsumowanie spotkania

7 lutego br. odbyło się webinarium dotyczące cyfrowej transformacji firm i zautomatyzowanej księgowości, wspieranej przez nowoczesne technologie. A to wszystko w kontekście KSeF (Krajowy System e-Faktur) jako kolejnym kroku w procesie cyfryzacji biznesu. Z przedsiębiorcami rozmawialiśmy przede wszystkim o tym, że mimo, iż termin wejścia obowiązkowego KSeF został przesunięty, to warto zacząć przygotowania do tej rewolucji już teraz. Obecnie KseF jest rozwiązaniem dobrowolnym, natomiast wkrótce wystawianie, przesyłanie i odbieranie faktur w ustrukturyzowanym formacie będzie obowiązkowe dla wszystkich czynnych podatników VAT.

Automatyzacja procesów dzięki nowoczesnej technologii

Podczas spotkania mówiliśmy o tym, co to jest KSeF, kogo obowiązuje, o prawdopodobnych terminach wejścia oraz o przygotowaniach do nadchodzących zmian. Powiedzieliśmy też o tym, jak działa automatyczna wysyłka faktur sprzedaży do KSeF oraz jak zautomatyzować obieg faktur przychodzących z wykorzystaniem systemu Elektronicznego Obiegu Dokumentów (DMS) oraz Sztucznej Inteligencji.

Finanse i księgowość integralną częścią ERP

Dużą część spotkania poświęciliśmy tematowi automatyzacji i digitalizacji procesów biznesowych zmieniających rolę księgowego – od ręcznego wprowadzania danych do analizowania, interpretacji i kontroli wyników finansowych. Na przykładach pokazaliśmy jakie korzyści przynosi firmie używanie systemu finansowo-księgowego, który jest elementem kompleksowego, cyfrowego systemu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność. Na bieżąco monitorujemy sytuację związaną z KSeF i  przygotowujemy spotkania z przedsiębiorcami. Jeśli już dziś chcesz przekonać się jak cyfryzacja biznesu ułatwia codzienną pracę masz kilka możliwości do wyboru:

  • Zapisz się na bezpłatną konsultację umów się z nami na krótką rozmowę 
  • Zobacz demo – przetestuj pełną wersję SAP Business One 10.0 w wersji HANA – wypełnij formularz 
  • Umów się na bezpłatną prezentację online – spotkaj się z nami w wybranym przez Ciebie terminie i poznaj możliwości SAP Business One – zarejestruj się  
  • Zadzwoń (12 333 45 01) lub napisz (sap@altab.pl) –  porozmawiaj z nami, opowiedz o swoim biznesie, a my pomożemy Ci rozwinąć skrzydła przy pomocy SAP Business One!  

Zainteresowany?

Znajdź nas na:

Przejdź do paska narzędzi
Przygotowujemy
kolejne wydarzenie