Dystrybucja artykułów szkolnych i papierniczych wspierana przez SAP Business One

Corex jest polską firmą od 30 lat zajmującą się importem i dystrybucją markowych produktów szkolnych i biurowych. Ofertę Corexu stanowią produkty wysokiej jakości, ergonomiczne, ekologiczne i wyróżniające się nowoczesnym, atrakcyjnym wzornictwem.

W branży, firma znana jest z niekonwencjonalnego podejścia do biznesu. Przedsiębiorstwo długo poszukiwało nowoczesnego narzędzia do obsługi procesów sprzedaży. Dotychczas używane oprogramowanie okazało się mało elastyczne. Nie było możliwe dostosowanie starego systemu do zmieniającej się sytuacji w przedsiębiorstwie oraz rozbudowywania go o coraz to nowe funkcjonalności. Ważnym aspektem, wymagającym zmian, był brak elastycznej obsługi magazynu i problemy z dystrybucją. Ciągle zmieniające się warunki: rozdrobnienie wysyłek, nowe rynki zbytu, coraz mocniej działające kanały e-commerce, B2B i B2C skłoniły Corex do inwestycji w nowe oprogramowanie.

Rozwiązanie problemów z SAP Business One

Dzięki SAP Business One możliwa jest stała kontrola nad przepływem w magazynie. Firma może samodzielnie konfigurować geografię magazynu, definiować ścieżki kompletacji, zarządzać zadaniami i zasobami oraz monitorować procesy, mając wgląd w ich aktualny status. Wszystko odbywa się przy pomocy urządzeń mobilnych.

Połączenie systemu ERP z zewnętrznymi aplikacjami było możliwe dzięki integracji wykonanej za pomocą rozwiązania XDTW, które pozwala między innymi na integrację systemu ERP z rozwiązaniami opartymi na usługach sieciowych typu web service. XDTW ułatwia budowanie procesów przepływu informacji pomiędzy systemami, a dzięki zastosowaniu schematów blokowych, zarządzanie nimi staje się znacznie łatwiejsze.

Kompleksowe zarządzanie procesami

SAP Business One kompleksowo wspiera zarządzanie najważniejszymi procesami w firmie Corex. Dzięki elastyczności rozwiązania, możliwy jest ciągły rozwój firmy – wprowadzane są kolejne usprawnienia, automatyzacje oraz nowe modele biznesowe.

Przyspieszenie przepływu informacji
50%

Współdziałanie platform sprzedażowych z systemem SAP Business One

Współdziałanie kilku platform sprzedażowych z system SAP Business One to przede wszystkim szybszy przepływ informacji w firmie, skrócenie czasu realizacji zleceń, eliminacja konieczności kilkukrotnego wprowadzania danych, a tym samym optymalizacja pracy. Wszystko po to, aby firma działała efektywnie unikając niepotrzebnych kosztów, a klient jak najszybciej otrzymał zamówiony towar i był zadowolony z obsługi na tyle, aby ponownie złożyć zamówienie.

Zainteresowany?

Znajdź nas na:

Przejdź do paska narzędzi
Przygotowujemy
kolejne wydarzenie