eParagon - nowe możliwości

Zgodnie z nowym rozporządzeniem w sprawie kas rejestrujących, możliwe jest wystawienie eparagonu bez konieczności drukowania papierowej wersji paragonu fiskalnego. A to otwiera nowe możliwości, zwłaszcza w branży e-commerce.

Nowe możliwości związane z eparagonem

eParagon – co to jest i kiedy można go wystawić?

Elektroniczny paragony fiskalny, czyli eparagon to cyfrowy dowód zakupu. Aby jednak sprzedawca mógł go wystawić, nabywca musi wyrazić na to zgodę. Może to zrobić np. poprzez akceptację regulaminu na stronie internetowej sklepu. Wówczas sprzedawca wysyła eparagon za pomocą maila czy wiadomości sms. Wystawienie eparagonu jest możliwe tylko przy użyciu kasy fiskalnej online albo wirtualnej kasy fiskalnej. Tradycyjna kasa fiskalna nie daje takiej możliwości.

    Podatnicy prowadzący ewidencję sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących są obowiązani:

    1) 73  wystawić i wydać nabywcy paragon fiskalny lub fakturę z każdej sprzedaży:

  1. a) w postaci papierowej lub
  2. b) za zgodą nabywcy, w postaci elektronicznej, przesyłając ten dokument w sposób z nim uzgodniony;

    Art. 111 ust. 3a pkt 1 zmieniony przez art. 32 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 31 marca 2020 r. (Dz.U.2020.568) zmieniającej nin.            ustawę z dniem 31 marca 2020 r.


eParagon – automatyzacja sprzedaży internetowej

Eparagon automatyzuje proces sprzedaży internetowej. W SAP Business One w momencie dokonania transakcji jest on automatycznie fiskalizowany i elektroniczny paragon jest wysyłany do odbiorcy mailem lub smsem. Na koniec dnia automatycznie drukowany jest raport dobowy.

Zobacz też:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Umów się na prezentacjęZadzwoń lub napisz.

Zainteresowany?

Znajdź nas na:

Przejdź do paska narzędzi
Przygotowujemy
kolejne wydarzenie