12 września 2022

Zmniejsz emisję CO2 - rozwiązania SAP kluczem do zrównoważonego rozwoju

Dbanie o środowisko naturalne stało się koniecznością, dlatego firma SAP wciąż pracuje nad nowymi rozwiązaniami dla biznesu na rzecz ochrony klimatu. Takimi, które pozwolą zmniejszyć emisję CO2 i wesprzeć przedsiębiorstwa w osiągnięciu neutralności klimatycznej. Umożliwiają one na przykład łączenie danych i procesów na potrzeby zarządzania śladem węglowym, ograniczenie wolumenu odpadów czy efektywne zarządzanie firmowym transportem.

Co to jest ślad węglowy i jakie obowiązki dotyczące emisji CO2 czekają przedsiębiorców?

Ślad węglowy to suma wszystkich gazów cieplarnianych emitowanych do atmosfery. W przypadku firm chodzi przede wszystkim o zanieczyszczenia wynikające z wydobycia surowców, procesów produkcyjnych, zużycia energii, np. elektrycznej czy też wykorzystania firmowych środków transportu. Aktualnie zaleca się obliczanie poziomu emisji śladu węglowego dla każdej działalności, natomiast w najbliższej przyszłości pomiar poziomu emisji CO2 ma być obowiązkowy.

Jak osiągnąć zrównoważony rozwój z pomocą rozwiązań SAP?

W swoich rozwiązaniach ERP, SAP proponuje wbudowane narzędzia do zarządzania łańcuchem dostaw, planowania zapotrzebowania materiałowego (MRP) i produkcji (więcej: Produkcja, Prognozy i MRP w SAP Business One). Dzięki temu wszystkie procesy są przemyślane, wydajne i nie naruszają równowagi ekologicznej. Sprzyjają oszczędzaniu energii i ograniczeniu ilość wytwarzanych odpadów.

Dodatkowo, rozwiązania SAP dają przedsiębiorcom dostęp do szczegółowych danych ułatwiających wskazanie, z jakiego źródła pochodzi energia zużywana np. przez zakład produkcyjny oraz obliczenie dokładnego poziomu emitowanego śladu węglowego. Zatem dzięki zaawansowanym rozwiązaniom informatycznym SAP możliwe jest identyfikowanie np. nadmiernego zużycia energii i natychmiastowe wdrażanie środków wpływających na obniżenie zużycia.

Co więcej, SAP w swojej ofercie posiada rewolucyjną technologię przetwarzania danych SAP HANA, dzięki której możliwy jest dostęp do szczegółowych raportów w czasie rzeczywistym oraz danych historycznych, na podstawie których przedsiębiorcy mogą przewidywać poziom emisji CO2 i w na bieżąco go modyfikować.

SAP Product Footprint Management – przykład rozwiązania SAP wspierającego obniżenie poziomu emisji CO2

W kontrolowaniu poziomu emisji, a także optymalizacji procesów i redukcji zanieczyszczeń pomagają firmom dedykowane rozwiązania, takie jak na przykład SAP Product Footprint Management. W połączeniu z systemem ERP rozwiązanie pozwala zarządzać procesami tak, aby oszczędzać energię, nadzorować procesy związane z recyklingiem odpadów czy sprawować kontrolę nad firmowym transportem. Dzięki SAP Product Footprint Management możliwy jest bardzo dokładny pomiar i analiza bieżących danych i w efekcie optymalizacja procesów na taką skalę, aby było to z korzyścią dla planety. 

Dowiedz się więcej o SAP Product Footprint Management

Zyskaj neutralność klimatyczną i status przedsiębiorstwa społecznie odpowiedzialnego

Dzięki rozwiązaniom SAP, obniżenie lub całkowite wyeliminowanie emisji CO2, ograniczenie marnotrawstwa (przy wykorzystaniu sprawdzonych modeli biznesowych) oraz redukcja kosztów, możliwe są do osiągnięcia w krótkim czasie. Dowiedz się więcej o rozwiązaniach SAP do zarządzania firmą: System SAP ERP i zyskaj status przedsiębiorstwa społecznie odpowiedzialnego.

Szybki dostęp do SAP Business One – poznaj możliwości

Jeżeli chcesz przekonać się w praktyce jak działa SAP Business One masz kilka możliwości do wyboru: 

  • Zobacz demo – przetestuj pełną wersję SAP Business One 10.0 w wersji HANA – wypełnij formularz 
  • Umów się na bezpłatną prezentację online – spotkaj się z nami w wybranym przez Ciebie terminie i poznaj możliwości SAP Business One – zarejestruj się  
  • Zadzwoń (12 333 45 01) lub napisz (sap@altab.pl) –  porozmawiaj z nami, opowiedz o swoim biznesie, a my pomożemy Ci rozwinąć skrzydła przy pomocy SAP Business One!  

Zainteresowany?

Znajdź nas na:

Przejdź do paska narzędzi
Przygotowujemy
kolejne wydarzenie