6 grudnia 2022

Branża gastronomiczno-usługowa wybiera SAP Business One Cloud. Weranda dołączyła do klientów Altab

Weranda – firma zajmująca się prowadzeniem restauracji, hoteli, organizacją przyjęć, cateringiem oraz produkcją i sprzedażą dań gotowych wybrała system do zarządzania – postawiła na SAP Business One.

Weranda – restaurator, organizator przyjęć, producent dań gotowych

Weranda to znana poznańska, rodzinna firma, która od 20 lat zajmuje się prowadzeniem restauracji, hoteli, kawiarni, organizacją eventów i cateringiem oraz sprzedażą własnych produktów delikatesowych pod szyldem Weranda Deli. Od niedawna przedsiębiorstwo rozpoczęło działalność w kolejnym sektorze – produkcji i sprzedaży dań gotowych, z krótkim terminem do spożycia. Są to między innymi sałatki, kanapki, desery i napoje, dystrybuowane pod marka własną do wybranych sieci sklepów w Polsce.

Główne obszary działalności firmy w skrócie:

  • Prowadzenie działalności hotelarskiej i restauracyjnej
  • Organizacja imprez i catering
  • Produkcja i sprzedaż żywności

Główne cele i potrzeby wdrożenia ERP

Poszerzenie oferty o produkcję dań gotowych spowodowało, że Weranda potrzebowała nowoczesnego oprogramowania do zarządzania procesem produkcji i dystrybucji. Systemu, który między innymi umożliwi: planowanie produkcji i zapotrzebowania materiałowego, nadzór nad magazynem i bieżącą kontrolę dostępności surowców i produktów, przeliczanie jednostek miar i opakowań, monitorowanie realizacji zleceń produkcyjnych, etykietowanie, kompletację dostaw, dystrybucję, a także raportowanie czasu pracy.     

Powody wyboru SAP Business One

Przez ponad 20 lat głównym biznesem poznańskiej Werandy były restauracje i catering. Z uwagi na niestabilną sytuację gospodarczą, inflację i rosnące ceny, firma zdecydowała się uruchomić działalność, która będzie bardziej odporna na „trudne czasy”.  Firmie otwierającej nową gałąź biznesową zależało na rozwiązaniu ERP, które sprawdzi się w produkcji żywności. Ważna była również możliwość szybkiego uruchomienia nowego systemu. Dlatego wybór padł na rozwiązanie w chmurze. I to się udało, w ciągu kilku tygodni Weranda uruchomiła produkcję dań gotowych w oparciu o SAP Business One Cloud.

Szybki dostęp do SAP Business One – poznaj możliwości

Jeżeli chcesz przekonać się w praktyce jak działa SAP Business One masz kilka możliwości do wyboru: 

  • Zobacz demo – przetestuj pełną wersję SAP Business One 10.0 w wersji HANA – wypełnij formularz 
  • Umów się na bezpłatną prezentację online – spotkaj się z nami w wybranym przez Ciebie terminie i poznaj możliwości SAP Business One – zarejestruj się  
  • Zadzwoń (12 333 45 01) lub napisz (sap@altab.pl) –  porozmawiaj z nami, opowiedz o swoim biznesie, a my pomożemy Ci rozwinąć skrzydła przy pomocy SAP Business One!  

Zainteresowany?

Znajdź nas na:

Przejdź do paska narzędzi
Przygotowujemy
kolejne wydarzenie