29 grudnia 2021

10 powodów dla których firmy wybierają SAP Business One

Sprawdź dlaczego ponad 70.000 firm zdecydowało się na wybór systemu SAP Business One do zarządzania swoim biznesem. Dowiedz się co powoduje, że jest to najbardziej popularne ERP na świecie. 

Jedno, kompletne, zintegrowane rozwiązanie ERP

SAP Business One to kompletna, cyfrowa platforma do zarządzania całym przedsiębiorstwem. Od obsługi wszystkich najważniejszych obszarów biznesowych na poziomie podstawowym, aż po najbardziej złożone instalacje z bardzo zaawansowanymi integracjami. Takie kompleksowe podejście zapewnia nie tylko dostęp do najważniejszych danych w czasie rzeczywistym, ale również daje możliwość wielowymiarowego raportowania, a tym samym wsparcie w podejmowaniu szybszych i lepszych decyzji. 

Możliwości dostosowania do specyfiki firmy niezależnie od branży

System SAP zawiera pakiet gotowych funkcjonalności do obsługi najważniejszych procesów biznesowych (sprawdź moduły SAP) oraz wiele narzędzi i mechanizmów, które pozwalają dopasować go do specyfiki Twojej działalności i branży. Możesz dostosowywać system do indywidualnych potrzeb na wielu płaszczyznach, między innymi dodawać własne pola, obiekty i tabele; tworzyć własne dashbordyniestandardowe raporty czy integracje. Możesz również projektować i automatyzować własne procesy (np. z wykorzystaniem Integration Framework). 

Każdy użytkownik w Twojej organizacji, w zależności od tego jaką rolę pełni, może mieć spersonalizowany interfejs z dostępem do najważniejszych danych, których potrzebuje do wykonywania codziennych zadań. Pracownicy biurowi pracują w wersji desktopowejprzez przeglądarkę lub aplikację mobilną; pracownicy magazynu używa mobilnych kolektorów danych, a pracownicy produkcji np. dotykowych paneli meldunkowych 

Wszystkie te opcje są możliwe w SAP Business OneSAP (producent oprogramowaniarozumie, że nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania, jeśli chodzi o ERP, ponieważ każda firma jest inna. Dlatego system został celowo zaprojektowany z myślą o elastyczności. Dzięki temu unikatowemu podejściu korzystasz rozwiązania zgodnego z Twoimi wymaganiami, ewoluującego w tym samym tempie co procesy biznesowe. Z biegiem czasu Twój biznes się zmieni, a wraz z nim Twoje potrzeby. SAP Business One to rozwiązanie z długoterminową wizją, które będzie skalować się i rozwijać wraz z Twoja firmą i pozwoli sprostać nowym wyzwaniom.

Gotowe narzędzia do integracji

Integracja komponentów oprogramowania, czy łączenie różnych systemów w celu wymiany danych odgrywa coraz większą rolę w cyfryzacji firm i automatyzacji procesów. SAP Business One to bardzo otwarty i elastyczny systemem, który oferuje wiele możliwości integracji z zewnętrznymi źródłami danych. Service Layer, Integration FrameworkIntegration HubxDTW (autorskie rozwiązanie Altab) – to przykłady gotowych narzędzi, z których możesz korzystać. W ramach tych rozwiązań istnieją gotowe komponenty, usługi, adaptery, funkcje bezpieczeństwa i kontroli, wstępnie zdefiniowane scenariusze i wiele innych elementów, które znacznie upraszczają zadania integracyjne. Możesz korzystać z wstępnie zdefiniowanych szablonów lub budować własne, niestandardowe scenariusze integracji i komunikacji między aplikacjami, niezależnie od tego czy są to aplikacje lokalne czy w chmurze. W ten sposób możesz realizować różne strategie biznesowe np. zarządzać sprzedażą wielokanałową, zarówno w obszarze B2C (E-Commerce – zintegruj sklep internetowy z SAP B1), jak i B2B (B2B  automatyczna sprzedaż internetowa). Możesz zautomatyzować wysyłki dzięki połączeniu z aplikacjami firm kurierskich. Jeżeli prowadzisz sprzedaż w sklepach stacjonarnych możesz wykorzystać połączenie z programem kasowym typu POS (sprawdź rozwiązanie SAP Customer Checkout). Możesz usprawnić wymianę danych i dokumentów z kluczowymi dostawcami i odbiorcami korzystając z mechanizmu EDI (Electronic Data Interchange). Jeśli korzystasz z Microsoft Office 365 możesz synchronizować kalendarze, korespondencję czy linkować do dokumentów na dysku OneDrive. W celu automatyzacji płatności możesz wykorzystać bezpośrednie połączenie z bankami. Jeżeli pracujesz w branży produkcyjnej skorzystaj z wielu możliwości budowania Przemysłu 4.0, np. poprzez połączenie systemu z maszynami lub czujnikami (Zarządzanie urządzeniami IoT). Powyższe przykłady nie wyczerpują pełnej listy scenariuszy, które od wielu lat realizujemy dla naszych klientów.

Nowoczesna technologia SAP

SAP jest producentem, który kreuje trendy i wyznacza kierunki rozwoju. Wybierając rozwiązanie światowego lidera technologii dla biznesu (SAP liderem wśród dostawców ERP na świecie), zyskujesz dostęp do najnowocześniejszych technologii, których nie oferują inni, często lokalni dostawcy.  
SAP Business One to znacznie więcej niż klasyczne rozwiązanie ERP, do którego często jest porównywany. SAP Business One to cyfrowe rozwiązanie platformowe, dzięki któremu otrzymujesz: 

Cloud lub On-Premise (elastyczność wyboru)

Sposób korzystania z systemu ERP zależy od Twoich wymagań biznesowych. Jednwybierają rozwiązanie w chmurze, inni nadal preferują zakup systemu na własność i dostęp w wersji stacjonarnej. Wybór jest elastyczny ponieważ system jest dostępny zarówno w opcji Cloud jak i On-PremiseCo więcej, w każdej chwili możesz zmigrować wersję Cloud do On-Premise lub On-Premise do Cloud.  Jeśli wybierzesz opcję Cloud możesz wybrać chmurę publiczną jednego z wiodących dostawców jak Azure, AWS, czy Google). Możesz również używać systemu w chmurze prywatnej, czyli dedykowanym dla Twojej instalacji środowisku, dostarczanym przez Partnera SAP. Jeśli posiadasz już infrastrukturę serwerową, wybierasz opcję On-Premise. Posiadanie opcji wyboru działa na Twoją korzyść – możesz zdecydować się na taką, która najlepiej pasuje do Twojej firmy.  

Perspektywiczne rozwiązanie

SAP jako jeden z nielicznych producentów oprogramowania dla biznesu jasno komunikuje długofalową strategię rozwoju swoich rozwiązań. SAP Business One, jako jeden z kluczowych produktów w ofercie SAP, jest cały czas rozwijany i wzbogacany o nowe możliwości.  Planując cyfryzację firmy, przekształcając modele biznesowe, warto uwzględnić planowane innowacje. Publikowanie cyklicznie tzw. mapy rozwoju (SAP Business One Road Map) na bieżąco zapewnia informacje o:  

 • najnowszych innowacjach, które zostały dodane w ostatnim czasie,   
 • obszarach przyszłych inwestycji, które będą wprowadzane w perspektywie krótko- lub średnioterminowej, 
 • kierunkach rozwoju produktu w dłuższej perspektywie, inspirowanych zmianami rynkowymi i trendami technologicznymi, 
 • wizji produktu, określającej długoterminową strategię biznesową, 
 • polityce upgradowej, zapewnieniu ciągłości rozwoju oraz zgodności ze zmieniającymi się przepisami prawa. 

Program do zarządzania przyjazny dla użytkownika

W przypadku rozwiązań dla biznesu doświadczenie użytkownika jest tak samo ważne, jak w przypadku aplikacji konsumenckich. Pracownicy znacznie łatwiej akceptują rozwiązania, które są intuicyjne w obsłudze. Chociaż SAP Business One ma wiele rozbudowanych funkcji, dostarcza użytkownikom informacji w prosty i przejrzysty sposób. Interfejs zaprojektowany w oparciu nowoczesne zasady projektowania SAP Fiori, zapewnia Twoim pracownikom łatwy, intuicyjny i czytelny dostęp do najważniejszych danych. Pozwala uporządkować zadania na poziomie firmy i pojedynczego użytkownika. Proces onboardingu, czy przekazywalność wiedzy  znacznie uproszczonedzięki łatwemu w użyciu interfejsowi, szkoleniom i licznym materiałom edukacyjnym i dostępowi do platform e-learningowych.  

Wizualizacja danych, raporty, analizy, BI

Uporządkowanie informacji, lepszy dostęp do danych i możliwość ich analizowania jest jednym z głównych powodów, dla którego firmy wybierają ERP. Używaj SAP i uzyskaj przejrzyste, wielowymiarowe wizualizacje, przekształć dane w czytelny komunikat, który pozwoli Ci podejmować lepsze decyzje. Twoi pracownicy mogą korzystać z obszernej bazy standardowych raportów, predefiniowanych dashbordów i wskaźników KPI. Mają też dostęp do łatwych w użyciu mechanizmów typu Drag&Drop, aby prosto i szybko sięgać do informacji. Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą tworzyć własne zapytania i raporty, które spełniają ich indywidualne potrzeby. Wybierając SAP dostajesz dostęp do rozbudowanego pakietu narzędzi raportowania i analiz: 

 • personalizowane dashbordy i wksaźniki KPI, 
 • wbudowane aplikacje czasu rzeczywistego (dynamiczna prognoza Cash Flow, Prognoza dostępności towaru, Inteligentna prognoza, Zarządzanie harmonogramem dostaw), bazujące na technologii Big Data i Machine Learning, 
 • Analiza Uniweralna (Pervasive Analytics) – do budowania własnych pulpitów i dashbordów, 
 • Ocena Klienta 360°, 
 • Analiza Interaktywna – wbudowane analizy MS Excel, 
 • tworzenie własnych, personalizowanych raportów MS Excel w oparciu o warstwę semantyczną, 
 • analiza predykcyjna umożliwiająca m. in. prognozowanie trendów, 
 • portal analityczny do publikacji i udostępniania raportów, 
 • funkcje wyszukiwania Enterprise Search, rekomendacje Sprzedaży oparte o Machine Learning, 
 • Crystal Reports, 
 • Funkcja ’Przeciągnij i skojarz’, 
 • Kreatory zapytań SQL. 

Dzięki jednej, spójnej, ujednoliconej bazie danych, analizuj i zamieniaj informacje w wartość. Łącz, odkrywaj, wzbogacaj i przekształcaj rozproszone dane w przydatne informacje biznesowe. Korzystaj z wbudowanej struktury komunikatów i alarmów i skup się na kluczowych elementach. 

Globalne rozwiązanie z lokalnym wsparciem

SAP Business One to system używany przez ponad 70 000 firm w 150 krajach świata, w 28 wersjach językowych. Jest to idealne rozwiązanie dla międzynarodowych graczy, ponieważ jest rozwiązaniem rozpoznawalnym, opartym o globalne standardy, również te dotyczące sprawozdawczości finansowej. Jest systemem wielowalutowym i zgodnym z lokalnymi przepisami skarbowymi ponad 150 krajów. Korzystaj z możliwości wyboru języka interfejsu na jeden z 28 dostępnych szablonów. Przetłumacz Twoją ofertę, drukuj i wysyłaj dokumenty do kontrahentów zagranicznych w ich językuJeśli masz filie zagraniczne lub planujesz ich otwarcie, otrzymujesz zamówienia lub kupujesz towary z wielu krajów, zatrudniasz obcojęzycznych pracowników lub raportujesz na rzecz zagranicznej spółki  wybierz globalne rozwiązanie ze wsparciem lokalnego Partnera SAP (dowiedz się więcej o Altab). 

Bezpieczeństwo SAP

Ponieważ przedsiębiorstwa na całym świecie stoją przed nowymi wyzwaniami związanymi z bezpieczeństwem, cyberbezpieczeństwo stało się jednym z najważniejszych priorytetów, zarówno dla specjalistów IT, jak i liderów biznesu. Dzięki proaktywnemu podejściu i wdrożonym procedurom, SAP dba o bezpieczeństwo danych swoich rozwiązańZapewnia narzędzia, usługiwytyczne oraz testy w celu wykrywania i eliminowania ewentualnych luk zabezpieczeń. Skorzystaj z narzędzi takich jak RSP (Remote Support Platform), które ułatwiają m.in. planowanie i wykonywanie automatycznych kopii zapasowych, bezpieczny zdalny dostęp do systemu, minimalizowanie nieplanowanych przestojów, przyspieszone i przewidywalne rozwiązywanie problemów, dostęp do informacji o bezpieczeństwie i prywatności danych. Loguj się bezpiecznie, przez poświadczenia, które są uwierzytelniane przez System Landscape Directory (SLD). SLD zapewni również Twoim administratorom bezpieczny interfejs sieciowy do zarządzania środowiskiem serwerowym i bazami danych. Jeśli zdecydujesz się na wybór Cloudkorzystaj z bezpiecznego środowiska chmurowegoWszystkie dane przechowywane w chmurze znajdują się w środowisku o kontrolowanym bezpieczeństwie, z szyfrowanymi danymi i regularnymi kopami zapasowymi. Chroń poufność, integralność i dostępność swoich danych wybierając sprawdzone, bezpieczne rozwiązanie. 

Szybki dostęp do SAP Business One – poznaj możliwości

Jeżeli chcesz przekonać się w praktyce jak działa SAP Business One masz kilka możliwości do wyboru: 

 • Zobacz demo – przetestuj pełną wersję SAP Business One 10.0 w wersji HANA – wypełnij formularz 
 • Umów się na bezpłatną prezentację online – spotkaj się z nami w wybranym przez Ciebie terminie i poznaj możliwości SAP Business One – zarejestruj się  
 • Zadzwoń (12 333 45 01) lub napisz (sap@altab.pl) –  porozmawiaj z nami, opowiedz o swoim biznesie, a my pomożemy Ci rozwinąć skrzydła przy pomocy SAP Business One!  

Zainteresowany?

Znajdź nas na:

Przejdź do paska narzędzi
Przygotowujemy
kolejne wydarzenie