Przemysł 4.0 – nowe możliwości rozwoju firm w zasięgu ręki

Przemysł 4.0 jest nieodzownie związany z kilkoma zaawansowanymi technologiami, z którymi mamy do czynienia już od kilku lat. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim Internet Rzeczy (Internet of Things – IoT),  Big Data (analiza dużych zbiorów danych), Uczenie Maszynowe (Machine Learning), Sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence – AI), śledzenie zasobów i rejestracja produkcji czy Predictive Maintenance (predykcyjne utrzymanie ruchu).

Przemysł 4.0, dotacje na cyfryzację firm, dofinansowanie z funduszy unijnych, inteligentna firma z SAP Business One

Z tego artykułu dowiesz się między innymi jak:

  • zarządzać urządzeniami IoT z SAP Business One?
  • obsługiwać proces śledzenia zasobów?
  • rejestrować produkcję online w SAP Business One?
  • zapobiegać awariom z pomocą predictive maintenance?
  • sfinansować inwestycję w cyfryzację i skorzystać z bonu na digitalizację?

Zarządzanie urządzeniami IoT z SAP Business One

Internet Rzeczy (IoT) to połączenie różnych obiektów do Internetu w celu wymiany i wymiana danych właśnie za pośrednictwem sieci. Jednak aby kompleksowo zarządzać urządzeniami IoT potrzebna jest platforma IT, np. system SAP Business One. Korzyści wynikające z zarządzania urządzeniami IoT w SAP to uproszczenie i automatyzacja procesów, zapobieganie awariom i wsparcie pracowników w codziennej pracy.

Czytaj więcej: Szczegółowy artykuł

Asset Tracking – śledzienie zasobów

Znakowanie produktów i towarów umożliwia proces ich automatycznej identyfikacji. Dzięki SAP Business One, inteligentnemu ERP możliwa jest pełna obsługa procesu śledzenia zasobów, zarówno przy pomocy tradycyjnego znakowania kodami kresowymi lub kodami QR jak i nowoczesnych technologii RFID czy Beaconów.  

Czytaj więcej: Szczegółowy artykuł

Rejestracja produkcji on-line w SAP Business One

Predictive Maintenance to zapobieganie awariom urządzeń zanim się pojawią. To ciągła kontrola i monitorowanie (przy użyciu sensorów) stanu technicznego urządzeń oraz stopnia ich zużycia związanego z eksploatacją. Wszystko po to, aby przewidywać i zapobiegać awariom oraz ograniczyć planowane wyłączenia serwisowe.

Czytaj więcej: Szczegółowy artykuł

Predictive Maintenance – predykcyjne utrzymanie ruchu w SAP

Personalizowane pulpity w SAP Business One umożliwiają prosty dostęp do danych w jednym miejscu, co pozwala podejmować lepsze decyzje biznesowe. W systemie możesz budować pulpit zgody z indywidualnymi preferencjami, korzystać z biblioteki wbudowanych raportów oraz tworzyć swoje raporty. Dzięki SAP HANA możesz analizować dane w czasie rzeczywistym i na ich podstawie budować dalszą strategię działań sprzedażowych.

Czytaj więcej: Szczegółowy artykuł

Przemysł 4.0 – skorzystaj z bonu na digitalizację

W ramach funduszy unijnych jest możliwe otrzymanie dofinansowania między innymi na cyfryzację i digitalizację przedsiębiorstw. Beneficjentami programu są mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące działalność na terenie RP.  Poziom dofinansowania to od 85% do 95% wartości kosztów kwalifikowanych.

Czytaj więcej: Szczegółowy artykuł

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami – Zadzwoń lub napisz.

Zainteresowany?

Znajdź nas na:

Przejdź do paska narzędzi
Przygotowujemy
kolejne wydarzenie