Podwojenie wartości przychodów

Dzięki wdrożeniu SAP Business One, w firmie Omeko podwojeniu uległa wartość przychodów, i to w czasie kryzysu. Do tego potrzebna była zmiana podejścia do biznesu: bieżąca kontrola nad realizacją zamówień i rentownością poszczególnych ogniw pracy, szybki dostęp do informacji o materiałach niezbędnych do produkcji, a także planowanie z wyprzedzeniem obsadzania stanowisk oraz transportu w oparciu o długofalowe prognozy uwzględniające m.in. zmianę dynamiki podaży klientów. Równie ważne było zautomatyzowanie kluczowych procesów w dziale finansowo-księgowym (m.in. tworzenie dokumentów sprzedażowych).

Podwojenie przychodów w czasie kryzysu

Wiodący dostawca poligrafii i materiałów papierowych

Omeko to firma papiernicza z ponad trzydziestoletnimi tradycjami i dużym doświadczeniem w branży poligraficznej. Firma działa aktywnie na rynku wydawniczym i rynku agencji reklamowych oferując swoim klientom szeroką gamę produktów poligraficznych – od prostych materiałów marketingowych, po czasopisma, książki i albumy. Omeko jest też krajowym liderem w produkcji rolek termicznych i papierowych przeznaczonych do urządzeń rejestrujących, takich jak kasy fiskalne, bankomaty i parkometry oraz w produkcji składanki komputerowej.

Co zdecydowało o wyborze SAP Business One?

“Decyzję o wdrożeniu SAP Business One podjęliśmy, obserwując nieprzychylne nam trendy: spadek konsumpcji papieru, presję cenową, a także rosnącą na skutek kryzysu konkurencję z innych państw. Oparcie się tylko na niskich kosztach pracy nie dawało nam żadnych szans. Do tego potrzebna była kompleksowa zmiana podejścia do biznesu. I to nam się udało z chwilą zakończenia wdrożenia SAP Business One.”
Maciej Dworzański – Członek Zarządu,  OMEKO

Co zdecydowało o wyborze Altab?

Altab posiada odpowiednie doświadczenie poparte referencjami. Atutem Altab była też atrakcyjna oferta finansowa oraz bliska lokalizacja.

Podwojenie wzrostu sprzedaży
100%
Wzrost oszczędności o 50%
50%

Podwojenie wartości przychodów i dostęp do pełnej informacji

SAP Business One ułatwił firmie dostęp do newralgicznych informacji. W każdej chwili można sprawdzić, które produkty maja najniższą marżę, na których klientach firma zarabia, a do których dopłaca. Dysponując jednoczenie kontrolą należności Omeko unika ryzykownych transakcji, co zapewnia zarówno bezpieczeństwo, jak i płynność finansową.

Efektywne zarządzenie procesami produkcyjnymi

Dzięki SAP Business One firma może dynamicznie dostosowywać wielkość produkcji do aktualnego popytu. Dzięki temu unika zamrożenia swoich aktywów w zapasach, a ryzyko opóźniania realizacji zamówień jest eliminowane.

Automatyzacja procesów księgowych

Dokumenty sprzedażowe, w tym aktualizacje wysokości miesięcznych przychodów i kosztów są automatycznie księgowane w systemie. Dzięki temu dział finansowo-księgowy nie jest zmuszony do ręcznego wykonywania obliczeń.

Szerokie możliwości wielowymiarowego raportowania

Dzięki generowanym w SAP raportom i prognozom firma może długofalowo planować rozwój biznesu, uwzględniając między innymi dynamiki sprzedaży u klientów, zmianę sytuacji makroekonomicznej, nowe parametry produktów i sezonowość.

Zainteresowany?

Znajdź nas na:

Przejdź do paska narzędzi
Przygotowujemy
kolejne wydarzenie