Integracja i automatyzacja procesów biznesowych w SAP Business One

Dzięki SAP Business One firma Metbud S.J. zautomatyzowała wszystkie procesy biznesowe. System pozwolił na automatyczne generowanie i udostępnianie informacji poszczególnym działom. Co istotne, bez konieczności powielania prac nad ich rejestracją w różnych systemach IT. Wpłynęło to na oszczędność czasu i zasobów.
Integracja i automatyzacja procesów biznesowych

Dystrybutor materiałów budowlanych z kompleksowym systemem ERP

Metbud S.J. to jeden z wiodących dystrybutorów materiałów budowlanych, działający na rynku od ponad 20 lat. Firma jest akcjonariuszem Grupy Polskie Składy Budowlane. Przedsiębiorstwo zaopatruje zarówno odbiorców indywidualnych, jak również firmy wykonawcze i hurtownie.

Czynniki, które wpłynęły na decyzję o wyborze SAP Business One

Specyfika branży budowlanej wymaga ścisłego nadzoru nad gospodarką magazynową. Wiąże się z tym mnogość indeksów. Co więcej, obsługa ogromnej liczby dokumentów magazynowych (WZ, MM itd.) Dodatkowo, istotny jest też nadzór nad aktualizacją cenników czy planowanie zapotrzebowania magazynowego. To problemy, z którymi firma musiała się uporać. Teraz SAP Business One doskonale wspomaga zarządzanie gospodarką magazynową i procesami logistycznymi. Udostępnia nie tylko standardowe funkcjonalności, lecz pozwala także na skuteczne planowanie MRP i rozbudowane analizy sprzedaży.

Przyspieszenie procesów logistycznych o 40%
40%
Przyspieszenie przepływu danych o 80%
80%

„Z Altab współpracujemy od 2010 roku, korzystając z usług serwisowych i outsourcingowych w zakresie IT. Jako Złoty Partner SAP Altab gwarantuje nam bezpieczeństwo użytkowania systemu SAP Business One. Między innymi poprzez bieżące dostosowanie tej aplikacji do naszych potrzeb np. zmiany w VAT, modyfikacje wydruków. Polecamy usługi firmy Altab, poświadczając tym samym ich wysoką jakość i zaangażowanie pracowników ich Centrum Serwisowego”.
Franciszek Brodziak – współwłaściciel METBUD S.J.  W. i F.Brodziak i M.Bereżański

Wsparcie zarządzania gospodarką magazynową i procesami logistycznymi

Dzięki SAP Business One możliwy jest ścisły nadzór nie tylko nad nad gospodarką magazynową. Dodatkowo nad dokumentami, cennikami czy indeksami.

Integracja wszystkich procesów biznesowych

SAP Business One pozwala na automatyczne generowanie i udostępnianie informacji poszczególnym działom. Wszystko to jest możliwe bez konieczności ich wielokrotnej rejestracji w różnych systemach IT.

Dostosowanie systemu do indywidualnych potrzeb firmy

System SAP Business One został dopasowany do specyficznych potrzeb przedsiębiorstwa. W związku z tym umożliwia centralizację rozproszonych w firmie informacji. Wszystkie procesy biznesowe zostały zautmatyzowane.

Zainteresowany?

Znajdź nas na:

Przejdź do paska narzędzi
Przygotowujemy
kolejne wydarzenie