Integracja i automatyzacja procesów biznesowych w SAP Business One

Dzięki SAP Business One firma Metbud S.J. zintegrowała i zautomatyzowała wszystkie procesy w firmie. System pozwolił na automatyczne generowanie i udostępnianie informacji poszczególnym działom, bez konieczności powielania prac nad ich rejestracją w różnych systemach IT, co wpłynęło na oszczędność czasu i zasobów.

Dystrybutor materiałów budowlanych z kompleksowym systemem ERP

Metbud S.J. to jeden z wiodących dystrybutorów materiałów budowlanych, działający na rynku od ponad 20 lat. Firma jest akcjonariuszem Grupy Polskie Składy Budowlane. Przedsiębiorstwo zaopatruje zarówno odbiorców indywidualnych, jak również firmy wykonawcze i hurtownie.


Czynniki, które wpłynęły na decyzję o wyborze SAP Business One

Specyfika branży budowlanej wymaga ścisłego nadzoru nad gospodarką magazynową: mnogość indeksów, obsługa ogromnej liczby dokumentów magazynowych (WZ, MM itd.) nadzór nad aktualizacją cenników, planowanie zapotrzebowania magazynowego – to problemy, z którymi firma musiała się uporać. Teraz SAP Business One doskonale wspomaga zarządzanie gospodarką magazynową i procesami logistycznymi, udostępniając nie tylko standardowe funkcjonalności, lecz pozwalając także na skuteczne planowanie MRP i rozbudowane analizy sprzedaży.

SAP Business One wspiera zarządzanie naszą firmą, dlatego rekomendujemy ten system jako fachowe narzędzie wspomagające zarządzanie firmą dystrybucyjną w branży budowlanej.

Przyspieszenie procesów logistycznych o 40%
Projektant Stron WWW 40%
Przyspieszenie przepływu danych o 80%
Projektant Stron WWW 80%

Najważniejsze korzyści po wdrożeniu SAP Business One

Wsparcie zarządzania gospodarką magazynową i procesami logistycznymi

Dzięki SAP Business One możliwy jest ścisły nadzór nad gospodarką magazynową, dokumentami, cennikami, indeksami.

Integracja wszystkich procesów biznesowych

SAP Business One pozwala na automatyczne generowanie i udostępnianie informacji poszczególnym działom, bez konieczności ich wielokrotnej rejestracji w różnych systemach IT.

Dostosowanie systemu do indywidualnych potrzeb firmy

System SAP Business One został dopasowany do specyficznych potrzeb przedsiębiorstwa, umożliwiając centralizację rozproszonych w firmie informacji.


Z Altab współpracujemy od 2010 roku, korzystając z usług serwisowych i outsourcingowych w zakresie IT. Jako Złoty Partner SAP Altab gwarantuje nam bezpieczeństwo użytkowania systemu SAP Business One, między innymi poprzez bieżące dostosowanie tej aplikacji do naszych potrzeb np. zmiany w VAT, modyfikacje wydruków. Polecamy usługi firmy Altab, poświadczając tym samym ich wysoką jakość i zaangażowanie pracowników ich Centrum Serwisowego.

Zainteresowany?

Znajdź nas na: