Największy producent zbóż ekspandowanych w Polsce z systemem SAP Business One

Organik Agro to największy i najnowocześniejszy producent sypkich produktów ze zbóż ekspandowanych w Polsce, którego wyłącznym dystrybutorem jest marka Soligrano. Produkcja zbóż ekspandowanych jest w pełni ekologiczna, przy wykorzystaniu najnowszych technologii, za pomocą temperatury i ciśnienia, bez stosowania substancji chemicznych.

Fabryka Organik Agro to pierwsza tak nowoczesna wytwórnia w Polsce, najbardziej innowacyjna w Europie. Zakład wytwarza 1400 kg zboża ekspandowanego na godzinę, co daje około 10 000 ton zbóż rocznie. Taka ilość umożliwia firmie spełnienie oczekiwań klientów detalicznych oraz hurtowych (między innymi przemysłu cukierniczego, piekarskiego i czekoladowego), a także produkcję w ramach działań z zakresu private label. Organik Agro posiada również markę własną, skierowaną do klientów detalicznych.

Dlaczego SAP Business One okazał się najlepszym rozwiązaniem?

Firma Organik Agro chciała stać się największym i najnowocześniejszym producentem zbóż ekspandowanych w Europie. W 2013 roku kupiła maszyny, pozwalające na produkcję kilkudziesięciu ton zbóż rocznie. Firma musiała wdrożyć system, który pozwoliłby sprawnie zarządzać produkcją, gospodarką magazynową, zaopatrzeniem, optymalizować zapasy, efektywnie zarządzać łańcuchem dostaw etc. 

„Jesteśmy przedsiębiorstwem, która często zmienia strategię, tworzy produkty, o których nikt inny wcześniej nie myślał. Trudno było nam znaleźć system, który dotrzymywałbym nam kroku w rozwoju. Dopiero SAP Business One okazał się właściwym rozwiązaniem. To nieodłączne narzędzie w procesie planowania. Dzięki jego elastyczności mamy nieograniczone możliwości w planowaniu naszych strategii”
Kamil Rabenda, CEO Soligrano i Organik Agro

Najważniejsze korzyści po wdrożeniu systemu ERP

Dostęp do pełnej informacjiDzięki SAP Business One Organik Agro ma dostęp do pełnej informacji o procesach produkcyjnych, sprzedażowych i finansowych, w czasie rzeczywistym.

Efektywne zarządzenie procesami produkcyjnymi. Dzięki SAP Business One firma może planować i zarządzać popytem, optymalizować procesy produkcyjne i logistyczne, monitorować obciążenie zasobów uwzględniając ich wydajność i zapewniać dostępność surowców potrzebnych do realizacji zleceń.

Automatyzacja procesów dzięki SAP Business One. Automatyzacji uległy wszystkie operacje księgowe i płatności. Teraz firma może efektywnie zarządzać przepływem środków pieniężnych, realizować transakcje w wielu walutach. Natomiast elektroniczna wymiana danych usprawniła komunikację i wyeliminowała błędy.

Wzrost efektywności zarządzania
40%

Zainteresowany?

Znajdź nas na:

Przejdź do paska narzędzi
Przygotowujemy
kolejne wydarzenie