14 marca 2023

Rozpocznij swoją strategię zrównoważonego rozwoju

- oblicz i zredukuj ślad węglowy z SAP Product Footprint Management - podsumowanie spotkania

9 marca br. odbyło się spotkanie, podczas którego mówiliśmy o wyzwaniach stojących przed firmami w związku z wdrażeniem przez Unię Europejską wielowymiarowej polityki klimatycznej oraz o tym jak i dlaczego warto liczyć ślad węglowy.

Dlaczego redukcja emisji CO2 jest jednym z kluczowych wyzwań stojących obecnie przed przedsiębiorstwami?

Zapobieganie zmianom klimatycznym to jedno z ważniejszych wyzwań, stojących obecnie przed przedsiębiorstwami. Mimo, że firmy nie są jeszcze zobligowane do pomiaru CO2 emitowanego m.in. w procesach produkcji, to w obliczu postępujących zmian klimatycznych, w najbliższej przyszłości monitorowanie śladu węglowego dla każdego wytwarzanego produktu będzie obowiązkowe.

W 2025 roku we wszystkich państwach Unii Europejskiej zostanie wprowadzony obowiązek raportowania śladu węglowego przez przedsiębiorstwa zatrudniające co najmniej 250 pracowników lub osiągających obroty na poziomie 40 mln euro. Następnie obowiązek ten zacznie dotyczyć mniejszych przedsiębiorstw.

Zrównoważony rozwój ważniejszy niż kiedykolwiek

Przeciwdziałanie postępującym w szybkim tempie zmianom klimatycznym, to jedno z kluczowych wyzwań współczesnego świata. W UE wdrażanie wielowymiarowej polityki klimatycznej wyraźnie przyspiesza. Zachodnie przedsiębiorstwa stawiają sobie konkretne cele redukcji emisji, zarówno własnej, jak i tej związanej z łańcuchami dostaw tak, by w praktyce zmniejszyć emisje o połowę do 2030 roku oraz osiągnąć zerową emisyjność netto do roku 2050. W sferze biznesu będą się więc pojawiać kolejne regulacje prawne, mające na celu ograniczenie emisji CO2. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego warto już teraz monitorować ślad węglowy. Firmy znajdują się także pod coraz większą presją ze strony klientów, inwestorów, pracowników, którzy oczekują działań w zgodzie z ochroną środowiska. W procesie zmian na rzecz ochrony klimatu, wdrażanie strategii zrównoważonego rozwoju, staje się jednym z wyznaczników przewagi konkurencyjnej.

Rozwiązania SAP wspierające obliczanie i kontrolowanie emisji CO2

O tym, jak SAP wspiera swoich klientów na drodze do stworzenia zrównoważonego przedsiębiorstwa mówił Marcin Bogucki – z SAP Polska. Natomiast my przybliżyliśmy sposoby wykorzystania danych z systemu SAP Business One do obliczania emisji CO2.

Znaczną część spotkania poświęciliśmy rozwiązaniu SAP Product Footprint Management for Clean Operations, które kompleksowo wspiera obliczanie i kontrolowanie emisji CO2, a także umożliwia przedsiębiorstwom spełnienie obowiązku raportowania ESG (ang. Environmental, Social and Corporate Governance – czyli środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny), który wkrótce będzie dotyczył coraz więcej firm.

Dziękujemy za liczny udział i ogromne zainteresowanie spotkaniem. Obecność przedstawicieli zarówno dużych jak i średniej wielkości firm potwierdza, ze temat ograniczenia emisji CO2 jest dla przedsiębiorców szczególnie ważny.  

Szybki dostęp do SAP Business One – poznaj możliwości

Jeżeli chcesz przekonać się w praktyce jak działa SAP Business One masz kilka możliwości do wyboru: 

  • Zobacz demo – przetestuj pełną wersję SAP Business One 10.0 w wersji HANA – wypełnij formularz 
  • Umów się na bezpłatną prezentację online – spotkaj się z nami w wybranym przez Ciebie terminie i poznaj możliwości SAP Business One – zarejestruj się  
  • Zadzwoń (12 333 45 01) lub napisz (sap@altab.pl) –  porozmawiaj z nami, opowiedz o swoim biznesie, a my pomożemy Ci rozwinąć skrzydła przy pomocy SAP Business One!  

Zainteresowany?

Znajdź nas na:

Przejdź do paska narzędzi
Przygotowujemy
kolejne wydarzenie