9 maja 2022

AI - Inteligentne Technologie w SAP Business One

Inteligentne technologie takie jak algorytmy sztucznej inteligencji (AI), czy chatboty oparte o język naturalny (NLP) istnieją od jakiegoś czasu. Jednak jeszcze do niedawna były w zasięgu wyłącznie dużych graczy. Obecnie ewoluowały do tego stopnia, że są coraz bardziej dostępne, również dla sektora firm średniej wielkości.

Inteligentny, cyfrowy ERP

Zgodnie ze strategią budowania Inteligentnych Przedsiębiorstw, SAP już od jakiegoś czasu dąży do przybliżenia inteligentnych usług swoim klientom. SAP Business One HANA jest przykładem nowoczesnej, cyfrowej platformy, w której poza standardowymi funkcjonalnościami ERP, osadzone są inteligentne mechanizmy i algorytmy, oparte m.in. o Machine Learning, Big Data czy Business Intelligence. System jest systematycznie wzbogacany o kolejne, zaawansowane rozwiązania. Obecnie głównym nurtem rozwoju systemu są trzy kluczowe obszary:

  • Wykorzystanie inteligentnych technologii bezpośrednio w rdzeniu SAP Business One HANA,
  • Możliwość wdrażania inteligentnych technologii w ramach rozszerzeń partnerskich (addonów) i inteligentnych usług w chmurze,
  • Wykorzystanie botów SAP Intelligent RPA (SAP Intelligent Robotic Process Automation) z inteligentnymi technologiami.

Inteligentne technologie w rdzeniu SAP Business One HANA

SAP Business One HANA to kompletna, cyfrowa platforma zarządzania z wbudowanymi inteligentnymi technologiami. Przykładem może być Uczenie Maszynowe (Machine Learning), które jako poddziedzina Sztucznej Inteligencji (Artificial Inteligence), pozwala systemowi uczyć się, analizować złożone zagadnienia, formułować inteligentne sugestie lub przewidywać. Na mechanizmie Uczenia Maszynowego oparte są m.in. Rekomendacje Sprzedaży, generowane na podstawie historii zakupów.

Innym przykładem może być Inteligentna Prognoza, która w oparciu o modele statystyczne (TESM, LRDSTA) pomaga przewidywać trendy i czynniki sezonowe w organizacji. W połączeniu z innowacyjnymi możliwościami SAP HANA: przetwarzania danych w pamięci (In-Memory Computing), interpretacji nieustrukturyzowanych danych (Big Data) i analizy (Business Intelligence) – są to bardzo zaawansowane narzędzia.
(…więcej o SAP HANA).

SAP AI Business Services

SAP AI Business Services to inteligentne usługi w chmurze dostarczane przez SAP w ramach Business Technology Platform (SAP BTP). Usługi te wspierają koncepcję Inteligentnego Przedsiębiorstwa, poprzez zastosowanie w rozwiązaniach SAP i scenariuszach biznesowych Sztucznej Inteligencji i Uczenia Maszynowego – automatyzują, usprawniają i przyspieszają procesy biznesowe.

Usługi biznesowe i aplikacje oparte na Sztucznej inteligencji są dostępne również dla klientów SAP Business One i mogą być doskonałym uzupełnieniem standardowych funkcjonalności systemu. Jednym z obszarów zastosowania AI jest przetwarzanie dokumentów biznesowych. Zautomatyzowane przetwarzanie dokumentów z wykorzystaniem ich klasyfikacji (Document Classification), ekstrakcji danych (Document Information Extraction), czy rozpoznawania danych biznesowych w tekście nieustrukturyzowanym (Business Entity Recognition), pozwala pracować wydajniej, z mniejszą liczbą błędów i pomyłek.

Boty - SAP Intelligent Robotic Process Automation

SAP Intelligent RPA (Robotic Process Automation) wykorzystuje inteligentne boty do automatyzacji powtarzalnych czynności i procesów ręcznych. Uproszczona, oparta na chmurze funkcjonalność studia projektowego (no-code), umożliwia łatwe i intuicyjne tworzenie i wdrażanie botów programowych, jako cyfrowych asystentów. Boty mogą zawierać inteligentne funkcje (ML, Conversional AI), które wykorzystują przetwarzanie języka naturalnego do interakcji z chatbotem i obsługi nieustrukturyzowanych danych.

Mogą też korzystać z funkcji rozpoznawania znaków (OCR) w celu wyodrębniania danych z nieustrukturyzowanych dokumentów, takich jak np. pliki PDF wysyłane pocztą e-mail, i przesyłania tych informacji do aplikacji SAP. Zastosowanie botów ogranicza żmudne, czasochłonne, manualne czynności, zwiększając tym samym wydajność operacyjną i szybkość działania. Boty w połączeniu z inteligentnymi technologiami można wykorzystać do rozszerzenia i automatyzacji procesów SAP Business One.

Szybki dostęp do SAP Business One – poznaj możliwości

Jeżeli chcesz przekonać się w praktyce jak działa SAP Business One masz kilka możliwości do wyboru: 

  • Zobacz demo – przetestuj pełną wersję SAP Business One 10.0 w wersji HANA – wypełnij formularz 
  • Umów się na bezpłatną prezentację online – spotkaj się z nami w wybranym przez Ciebie terminie i poznaj możliwości SAP Business One – zarejestruj się  
  • Zadzwoń (12 333 45 01) lub napisz (sap@altab.pl) –  porozmawiaj z nami, opowiedz o swoim biznesie, a my pomożemy Ci rozwinąć skrzydła przy pomocy SAP Business One!  

Zainteresowany?

Znajdź nas na:

Przejdź do paska narzędzi
Przygotowujemy
kolejne wydarzenie