Microsoft 365 – pakiet nowoczesnych aplikacji w chmurze

Zmień sposób pracy w Twojej firmie i zapewnij pracownikom możliwość pracy z dowolnego miejsca. Przenieś zasoby do chmury i wykreuj cyfrowe środowisko pracy oparte na platformie Microsoft 365. Wybierz pakiet nowoczesnych aplikacji w chmurze. Dowiedz się więcej o optymalnym kosztowo rozwiązaniu, dzięki elastycznym planom subskrypcji👇👇👇

Microsoft 365 – co to jest?

Platforma Microsoft 365 (dawniej Office 365) to zestaw nowoczesnych aplikacji w chmurze do wykonywania codziennych zadań, komunikacji i współpracy. Dostępnych jest kilka planów subskrypcji dla firm, z miesięczną opłatą za użytkownika. W ramach każdego planu dostępne są wersje internetowe popularnych aplikacji pakietu Office (Word, Excel, Outlook, PowerPoint i OneNote) z dodatkową możliwością współpracy z dokumentami w czasie rzeczywistym. Dokumenty i pliki możesz bezpieczne przechowywać i udostępniać w usłudze OneDrive (1 TB magazynu w chmurze na użytkownika) -> (dowiedz się więcej o pracy online z dokumentami).

W wyższych planach (Business Standard i Business Premium) aplikacje Office są również dostępne w klasycznej, pełnej i co ważne, zawsze aktualnej wersji. Każdy użytkownik może je zainstalować na  pięciu urządzeniach tzn. komputerach, tabletach czy smartfonach. Dzięki temu dokumenty i pliki mogą być wyświetlane  i edytowane w czasie rzeczywistym na dowolnym sprzęcie. 

Dodatkowo w zależności od wybranego planu dostępne są narzędzia do pracy zespołowej i komunikacji (Microsoft Teams, SharePoint, Yammer).

Kolejne przydatne narzędzia pozwalają zarządzać pocztą e-mail i kalendarzami. Dostępne są również narzędzia dodatkowe jak Microsoft Forms do budowania ankiet, Microsoft Visio Web do tworzenia diagramów i schematów, czy Bookings do zarządzania rezerwacjami.

Pozostałe opcje to pomoc techniczna, zabezpieczenia i zgodność (Exchange Online Protection, Defender), zaawansowana ochrona przed zagrożeniami, czy zarządzanie urządzeniami przenośnymi i komputerami (Mobile Device Management, Intune).

Teams – praca zespołowa, komunikacja i współpraca

Microsoft Teams to aplikacja, która może znacząco zmienić sposób pracy w firmie. Możesz przede wszystkim planować i prowadzić spotkania online, wideokonferencje, rozmowy głosowe, wideorozmowy, seminaria internetowe i wydarzenia na żywo. Osoby w firmie i z poza niej mogą dołączać z dowolnego miejsca. Nawet jeśli osoby z zewnątrz nie używają aplikacji Teams, mogą dołączyć np. przez przeglądarkę.

Microsoft Teams posiada wiele funkcji i opcji prowadzenia spotkań w sposób angażujący i interaktywny. Możesz udostępniać ekran, prezentacje Power Point, pliki audio, notatki, ankiety. Z uczestnikami możesz komunikować się również poprzez wbudowany czat. Każde spotkanie może być nagrywane i udostępniane uczestnikom.

Teams udostępnia również wiele narzędzi i funkcji do współpracy.  Nawet jeżeli Twój zespół jest rozproszony, część ludzi pracuje zdalnie, a część w biurach, możesz zgromadzić ich w jednym miejscu w Teams. Funkcja Zespoły umożliwia połączenie osób w ramach działu lub projektu. W ramach Zespołu możesz organizować spotkania, udostępniać pliki, publikować ogłoszenia, pomysły itd. (dowiedz się więcej o pracy zespołowej z Microsoft Teams).

Dowiedz się więcej o możliwościach aplikacji Microsoft Teams -> Prezentacja online przez przeglądarkę/www

Poczta e-mail i kalendarze

W ramach subskrypcji Microsoft 365 otrzymujesz hosting poczty e-mail ze skrzynką pocztową do 50 GB. Możesz zarządzać wiadomościami, zadaniami, kontaktami – niezależnie czy jesteś w pracy czy w podróży, zawsze będziesz na bieżąco.

Dostępna usługa Exchange pozwala na pełną synchronizację kalendarza aplikacji Teams z kalendarzem i pocztą Outlook. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ Twój kalendarz, na dowolnym urządzeniu i przez przeglądarkę, będzie zawsze aktualny.

Korzystając z Outlook z łatwością zaplanujesz spotkania, w tym spotkania online z linkiem do dołączenia przez Teams, zaprosisz uczestników, odpowiesz na zaproszenia innych. Jedną z ciekawszych funkcji jest możliwość udostępniania kalendarzy. Dzięki temu możesz wyświetlać kalendarze innych osób i łatwo sprawdzać ich dostępność i nieobecności.

SharePoint – mobilny Intranet

Poprzez Intranet udostępnisz wspólne miejsce do bezpiecznego przeglądania treści i zasobów, współpracy i komunikowania się. Zaangażujesz pracowników, włączysz ich w życie firmy i zyskasz możliwość bieżącego informowania m.in. o ważnych wydarzeniach, osiągnięciach, projektach.

Z programem SharePoint utworzysz nowoczesną, dynamiczną witrynę Twojej firmy. Dostępne są gotowe motywy i szablony, z których możesz skorzystać. W ramach witryny możesz m.in. udostępniać pliki, aplikacje, kanały komunikacji, publikować ważne informacje, zarządzenia. Dzięki powiadomieniom pracownicy będą mogli na bieżąco śledzić nowe informacje.

Microsoft SharePoint oferuje szeroką gamę opcji i narzędzi do tworzenia witryn intranetowych. Każdy oddział, dział może mieć odrębną witrynę do współpracy, w której może udostępniać zawartość, otrzymywać aktualizacje i wiadomości. Witryny mogą również pełnić określone funkcje np. witryna do onboardingu. (dowiedz się więcej o funkcjach Microsoft 365 dla działów HR).

Korzystając z usług Power Automate i Power Apps możesz tworzyć bardziej rozbudowane funkcje z przepływami pracy i niestandardowymi procesami.

Microsoft 365 – dlaczego warto

Platforma Microsoft 365 dla firm jest zdecydowanie dobrym wyborem z co najmniej kilku powodów. Jest to przystępne cenowo rozwiązanie z miesięczną opłatą subskrypcyjną za użytkownika. Możesz łatwo zaplanować budżet, ponieważ wiesz dokładnie za co i kiedy płacisz. W każdej chwili możesz dodać do swojego planu kolejnego użytkownika lub anulować subskrypcję.

W ramach abonamentu zawsze będziesz mieć najnowszą wersję pakietu Office dzięki automatycznym aktualizacjom. Dodatkowo masz dostęp do całej gamy narzędzi i aplikacji do współpracy biznesowej, zarówno z Twoimi pracownikami, jak i klientami.

Zyskujesz ogromną przestrzeń dyskową 1 TB w chmurze OneDrive z możliwością przechowywania, udostępniania i współdzielenia plików. Dzięki wbudowanym funkcjom bezpieczeństwa, Twoje dane są chronione przed cyberzagrożeniami.

Ponieważ jest to rozwiązanie oparte na chmurze możesz pracować z dowolnej lokalizacji w dowolnym czasie.

Nowoczesne narzędzia, przyjazne dla użytkowników rozwiązania oraz swobodny dostęp z dowolnego miejsca, to często większa satysfakcja i motywacja pracowników, które prowadzą do zwiększenia ich produktywności.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Umów się na prezentacjęZadzwoń lub napisz.

Zainteresowany?

Znajdź nas na:

Przejdź do paska narzędzi
Przygotowujemy
kolejne wydarzenie