Porównanie SAP Business One SQL z SAP Business One HANA

Poznaj różnice między SAP Business One wykorzystującą bazę danych SQL i SAP Business One w technologii HANA. Sprawdź jakie korzyści zyskasz wybierając technologię In-Memory SAP HANA.

Różnice między wersją SQL i HANA

Podstawową różnicą jest technologia baz danych. Wersja SQL oparta jest na technologii pamięci dyskowej, natomiast SAP HANA korzysta z technologii pamięci RAM. W przypadku SAP HANA dane są ładowane do bezpośrednio pamięci serwera, a nie na dysk, dzięki czemu rozwiązanie jest znacznie wydajniejsze i szybsze. 

Dlaczego warto wybrać technologię SAP HANA?

SAP HANA to nie tylko narzędzie do raportowania. Jest to platforma obsługująca funkcje wymagające dużej mocy obliczeniowej, takie jak prognozowanie, MRP, planowanie i wiele innych. 

W przeciwieństwie do narzędzi do raportowania, takich jak Crystal Reports, w których trzeba dostosowywać raporty i analizy od zera, rozwiązanie SAP HANA jest już wstępnie wyposażone w ponad 60 pulpitów nawigacyjnych i kluczowych wskaźników wydajności. Oparta na programie Excel usługa Interactive Analytics pozwala użytkownikom analizować i grupować dane biznesowe w oparciu o tabele przestawne.

sap FIORI - SAP Business One 10 - SAP HANA

Stabilne środowisko SAP HANA

SAP HANA jest nową stabilną technologią. Została wydana po raz pierwszy w 2010 roku dla systemów SAP, a produktywnie zastosowana w aplikacji SAP Business One w 2012 roku. Technologia przeszła fazę stabilizacji, obecnie na świecie jest 16 300 klientów SAP HANA. 

Opłaty licencyjne SAP HANA

Opłaty licencyjne użytkownika SAP dla obu wersji są takie same. Licencje na bazy danych SQL i SAP HANA są porównywalne.   

Koszty serwera SAP HANA

Wbrew obiegowej opiniiSAP Business One na HANA nie jest drogim rozwiązaniem i nie wymaga działania superkomputera. Istnieje wiele urządzeń HANA z certyfikatem SAP, które obejmują takie marki, jak Dell, HP i Lenovo. Cena serwera HANA jest tylko nieznacznie wyższa niż serwera SQL, ponieważ wymaga on więcej pamięci RAM. 

SAP Business One on HANA w chmurze

W zależności od potrzeb oferujemy 3 elastyczne opcje:

  1. Lokalne licencjonowanie SAP z lokalnym serwerem 
  2. Lokalne licencjonowanie SAP z hostingiem centrum danych POLCOM  
  3. Licencje oparte na subskrypcji w chmurze (SaaS) 

SAP HANA także dla firm korzystających wyłącznie ze standardowych funkcji SAP Business One

Przy niedużej różnicy cen między wersjami SQL i SAP HANA nie ma powodu, żeby rezygnować z SAP HANA i inwestować w wersję SQL. Ponadto SAP ogłosił w 2015 r., że wszystkie prace badawczo-rozwojowe będą się koncentrować na technologii SAP HANA. 

Zaprojektowana z myślą o prostszym doświadczeniu użytkownika, wersja SAP HANA ma wiele intuicyjnych funkcji, dzięki którym szybciej można wdrożyć nowego pracownika i zredukować koszty szkolenia. Ciągły rozwój uczenia maszynowego w SAP HANA sprawi również, że oprogramowanie będzie bardziej inteligentne i zautomatyzuje pracochłonne przetwarzanie transakcji. 

kokpit FIORI - SAP Business One 10 - SAP HANA

Ponadto, następujące funkcje te są dostępne tylko w SAP HANA:

  • Zaawansowane wyszukiwanie – wyszukiwarka, która pomaga szybko pobierać informacje 
  • Funkcje prognozowania – takie jak prognoza przepływów pieniężnych; prognoza zapasów na podstawie danych historycznych / trendów
  • Zaawansowane zarządzanie harmonogramem dostaw
  • Funkcje analityczne 
  • Chat Bot (możliwość uczenia maszynowego, która zostanie wkrótce udostępniona) – obsługuje zapytania w języku naturalnym, takie jak „Pomóż mi w analizie moich danych sprzedaży”
  • Interfejs Fiori
Enterprise Search SAP Business One 10 - SAP HANA

Zainteresowany?

Znajdź nas na:

Przejdź do paska narzędzi
Przygotowujemy
kolejne wydarzenie