9 grudnia 2022

Ukraińskie firmy przenoszą działalność do Polski

W ostatnich miesiącach coraz więcej ukraińskich firm przenosi swoje biznesy do Polski. Przedsiębiorcy z Ukrainy mają możliwość otworzenia w Polsce firmy lub oddziału. Dla części z nich Polska jest lokalizacją tymczasową, dla innych miejscem dającym szanse na rozwój na rynku europejskim. Żeby relokacja przebiegała sprawnie, firmy ukraińskie szukają systemów ERP, które umożliwią im szybkie i pewne rozpoczęcie działalności w Polsce, dlatego wybierają SAP Business One Cloud.

Łatwość przeniesienia działalności do innego kraju

Firmy z Ukrainy, które planują relokację działalności gospodarczej do Polski, poza wyzwaniami formalnymi czy logistycznymi, muszą zapewnić sobie odpowiednie narzędzia informatyczne. Potrzebują sprawdzonego oprogramowania, które będzie łatwe i szybkie w uruchomieniu. Dlatego wybierają SAP Business One Cloud, który można uruchomić w krótkim czasie. Dzięki temu, że system działa w chmurze, nie muszą inwestować we własną infrastrukturę sprzętową.

Obsługa wielu języków i walut w SAP

Dodatkowym atutem SAP Business One są wersje językowe wspierające użytkowników obcojęzycznych. System jest dostępny w 28 językach, w tym w j. ukraińskim. Każdy pracownik może wybrać odpowiedni dla siebie język interfejsu, który w każdej chwili może zmienić kilkoma kliknięciami. Ponadto system umożliwia wprowadzenie tłumaczeń dla odpowiednich pól i danych jak np. nazwa produktu, opis, jednostki miary itp. Dzięki temu można wyświetlać i drukować dokumenty sprzedaży czy zakupu w języku kontrahenta. System SAP Business One umożliwia również wykonywanie transakcji w wielu różnych walutach, co znacząco ułatwia współpracę z kontrahentami zagranicznymi.

Wersje lokalizacyjne SAP

Jednym z powodów wyboru systemu SAP przez firmy ukraińskie jest dostępność wersji lokalizacyjnych. SAP Business One posiada wersję lokalizacyjną zarówno dla Polski jak i Ukrainy. Zlokalizowane wersje systemu obejmują funkcje specyficzne dla danego kraju. Zapewniają zgodność z lokalnymi wymogami prawnymi i podatkowymi. Dzięki temu system SAP sprawdza się jako oprogramowanie finansowo-księgowe w wielu krajach i zapewnia bieżące dostosowanie do zmieniających się przepisów.

Rozwiązanie dla różnych branż

W systemie SAP można obsługiwać wiele procesów w firmach z różnych branż. System może być używany przez firmy handlowe, dystrybucyjne, produkcyjne, usługowe czy projektowe. W SAP można w sposób zintegrowany zarządzać firmami posiadającymi wiele jednostek biznesowych, spółek zależnych i oddziałów. System umożliwia scentralizowane płatności, międzyfirmowy przepływ pracy czy automatyzację wymiany dokumentów pomiędzy spółkami jeśli np. firmy działają równolegle w Polsce i na Ukrainie.

Elastyczność, krótki czas wdrożenia, oszczędność kosztów

SAP Business One Cloud można uruchomić szybko i ekonomicznie niezależnie od kraju prowadzenia działalności czy branży. Wersje językowe, lokalizacyjne czy obsługa transakcji w wielu walutach umożliwiają zarządzanie dużą liczbą oddziałów czy jednostek biznesowych. W ostatnim czasie do grona naszych klientów dołączyły m. in. Skywood, ATB-Sound.

Szybki dostęp do SAP Business One – poznaj możliwości

Jeżeli chcesz przekonać się w praktyce jak działa SAP Business One masz kilka możliwości do wyboru: 

  • Zobacz demo – przetestuj pełną wersję SAP Business One 10.0 w wersji HANA – wypełnij formularz 
  • Umów się na bezpłatną prezentację online – spotkaj się z nami w wybranym przez Ciebie terminie i poznaj możliwości SAP Business One – zarejestruj się  
  • Zadzwoń (12 333 45 01) lub napisz (sap@altab.pl) –  porozmawiaj z nami, opowiedz o swoim biznesie, a my pomożemy Ci rozwinąć skrzydła przy pomocy SAP Business One!  

Zainteresowany?

Znajdź nas na:

Przejdź do paska narzędzi
Przygotowujemy
kolejne wydarzenie