18 listopada 2019

JMP Flowers maksymalizuje zyski dzięki SAP Business One

JMP Flowers, największy producent kwiatów w Europie Środkowo-Wschodniej, od wielu lat odnosi sukcesy na rynku polskim i zagranicznym. Dowiedz się jak system SAP Business One pomaga im zachować elastyczną kontrolę nad procesami i maksymalizować zyski.

jmp flowers Automatyzacja

Elastyczny system ERP, który rozwija się razem z firmą

Spółka JMP Flowers wdrożyła oprogramowanie SAP Business One w 2005 roku. Dzięki temu cały czas mogła dynamicznie się rozwijać. Choć firma urosła w tym czasie kilkukrotnie nadal są w stanie utrzymywać elastyczną kontrolę w zarządzaniu rozbudowaną siecią handlową. Aktualnie jest największym Polsce i jednym z największych w tej części Europy traderów kwiatowych: posiada 15 lokalizacji, obsługuje około 6000 klientów w całej Polsce i wystawia pół miliona faktur rocznie.

„Nie wyobrażamy sobie funkcjonowania jako firma bez tego systemu.” Jacek Ptaszek, Członek Zarządu JMP Flowers

JMP Flowers elastyczność

Elastyczne zarządzanie cenami i dostępnością towarów

SAP Business One pozwala na bieżący, szybki dostęp do kluczowych informacji i danych on-line, co umożliwia kadrze zarządzającej podejmować dobre decyzje każdego dnia. Asortyment firmy to ponad 10 000 indeksów (produktów), które podlegają częstym zmianom cen, nawet kilka razy w tygodniu. Sprawna obsługa dynamicznych cenników w SAP Business One pozwala firmie maksymalizować przychody i zyski.

Proces produkcyjny w JMP Flowers zajmuje 3 lata, firma musi więc planować sprzedaż na długi czas do przodu. SAP Business One pozwala im skutecznie zarządzać dostępnością towaru. Na podstawie rzetelnych analiz i danych zgromadzonych w poprzednich latach JMP Flowers automatyzuje swoje procesy i podejmuje jeszcze trafniejsze decyzje.

JMP Flowers rozwój

Wsparcie rozwoju i ekspansji zagranicznej

JMP Flowers za ogromną zaletę SAP Business One uważa jego możliwości integracyjne i łatwość ekspansji zagranicznej. Uruchomienie SAP Business One w spółce powiązanej w Austrii zajęło firmie 7 dni.

Przedsiębiorstwo korzysta z aplikacji SAKOL umożliwiającej integrację SAP Business One z terminalami mobilnymi. Używanie kolektorów w procesach gospodarki magazynowej i obrotu towarem znacząco automatyzuje i przyspiesza przepływ informacji.

„To wszystko jest możliwe dzięki sile rozwiązań i elastyczności SAP Business One.” Jacek Ptaszek, Członek Zarządu JMP Flowers

Zainteresowany?

Znajdź nas na:

Przejdź do paska narzędzi
Przygotowujemy
kolejne wydarzenie