Optymalizacja polityki cenowej - klucz do sukcesu rynkowego

Dzięki wdrożeniu SAP Business One, JMP Flowers zintegrowało procesy wewnętrzne, usprawniło obieg informacji finansowej i wprowadziło efektywne mechanizmy zarządzania cenami. Wykorzystując zintegrowany system, firma może księgować koszty bezpośrednio na poszczególne centra ich powstawania i w ten sposób na bieżąco uzyskiwać informacje o opłacalności poszczególnych filii handlowych i setek linii produktowych.

Lider europejskiego i światowego rynku kwiatów ciętych z SAP Business One

JMP Flowers to polski lider i jeden z największych producentów kwiatów ciętych na świecie. Firma posiada sieć w pełni zautomatyzowanych i zinformatyzowanych szklarni o łącznej powierzchni 11 ha. W szklarniach JMP Flowers każdego dnia dojrzewa ponad 100 odmian kwiatów ciętych i doniczkowych, dostarczanych do kilkunastu hurtowni i tysięcy kwiaciarni w całej Europie.

Co zdecydowało o wyborze SAP Business One?

Firma potrzebowała narzędzia do zarządzania, które rozwiązałoby problem braku płynnego przepływu informacji pomiędzy produkcją, magazynami i hurtowniami.

Ze względu na skalę, produkcja w JMP Flowers wymagała gotowego narzędzia do zarządzania, które pozwoliłoby elastycznie kształtować ceny kwiatów (w zależności np. od klas świeżości).

JMP Flowers potrzebowało także systemu alarmów, który informowałby o zmianach cen, a tym samym przyczyniał się do niwelowania strat finansowych.

SAP Business One pozwala nam zbierać w czasie rzeczywistym dane ze wszystkich filii, a dzięki zaawansowanym raportom napisanym specjalnie dla nas, możemy sprawnie i w sposób częściowo zautomatyzowany śledzić zmiany popytu i podaży na rynku oraz zarządzać cenami. W rezultacie bez zwłoki podążamy za trendami rynkowymi, a nasze produkty są zawsze konkurencyjne cenowo”.

 Co zdecydowało o wyborze Altab?

Firma Altab zapewniała nam szybkie i sprawne wdrożenie systemu SAP Business One oraz pomoc w zakresie doboru i modyfikacji poszczególnych rozszerzeń do systemu. Rzetelna wiedza i doświadczenie konsultantów Altab sprawiły, że przejście na nowy system odbyło się płynnie i bez zakłóceń.

Poprawa przepływu informacji o 80%
Projektant Stron WWW 80%
Wzrost efektywności pracy o 50%
Projektant Stron WWW 50%

Najważniejsze korzyści po wdrożeniu SAP Business One

Analiza rentowności grup produktowych

Dzięki analizom w SAP Business One firma może weryfikować czy dana grupa produktowa jest rentowna i podejmować strategiczne decyzje np. o powiększeniu jej uprawy lub wygaszeniu.

Poprawa przepływu informacji

SAP Business One pozwolił zintegrować informację w jednym miejscu i i umożliwił jej cyfrowy przepływ.

Dostęp do wielowymiarowego raportowania

Dzięki zaawansowanym możliwościom raportowania, JMP Flowers ma dostęp do bieżących informacji dotyczących kluczowych obszarów działalności firmy.

Zainteresowany?

Znajdź nas na: