29 lutego 2024

Dezinformacja konkurencji na temat przyszłości SAP Business One - dementujemy nieprawdziwe informacje

SAP Business One jest obecnie kluczowym rozwiązaniem w portfolio SAP, dedykowanym firmom średniej wielkości. Oprogramowanie nieustannie ewoluuje w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby użytkowników i postęp technologiczny. Jednak w ostatnim czasie na rynku rozwiązań ERP pojawiały się fałszywe informacje, rozpowszechniane przez konkurencję (wielokrotnie dementowane przez producenta) dotyczące rozwoju systemu i jego przyszłości. Dlatego ważne jest, aby raz jeszcze dokładnie tę kwestię wyjaśnić.

SAP Business One to niezmiennie, najlepiej sprzedające się rozwiązanie ERP firmy SAP, dedykowane firmom średniej wielkości, aktualnie używane przez ponad 78 000 klientów, ponad 1,2 miliona użytkowników w ponad 170 krajach na świecie.

Producent kolejny raz z całą stanowczością podkreśla, że rozwiązanie jest stale rozwijane, a strategia działań dla SAP B1 jest skrupulatnie zaplanowana z wieloletnim wyprzedzeniem czego wyrazem jest najnowsza Road mapa. Mapa rozwoju SAP Business One to plan strategiczny określający przyszły kierunek rozwoju oprogramowania, w tym nowe funkcje, udoskonalenia i planowane integracje.

W tym artykule podsumuję najnowsze, kluczowe aspekty planu działania wobec SAP Business One, podkreślając, w jaki sposób system wspiera przedsiębiorstwa średnie i mniejsze w optymalizacji ich działań, przejścia przez transformację cyfrową i utrzymania konkurencyjności.

Nacisk na chmurę i mobilność

Istotnym celem planu SAP jest ciągłe dążenie do zwiększenia mobilności i stawiania na rozwiązania oparte na chmurze. SAP dostrzega rosnące zapotrzebowanie na elastyczne, skalowalne i łatwo dostępne rozwiązania ERP, które mogą wspierać pracę zdalną i podejmowanie decyzji w czasie rzeczywistym. Przyszłe aktualizacje zapewnią ulepszone opcje wdrażania systemu w chmurze, ułatwiając firmom zarządzanie operacjami bez konieczności posiadania rozbudowanej lokalnej infrastruktury sprzętowej. Ponadto, nowe funkcjonalności aplikacji mobilnych umożliwią pracownikom dostęp do kluczowych informacji biznesowych i wykonywanie zadań z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, co jeszcze bardziej zwiększy wydajność operacyjną i szybkość reakcji.

Zaawansowana analityka i raportowanie

Podejmowanie decyzji w oparciu o aktualne dane leży u podstaw nowoczesnych strategii biznesowych. Rozwój SAP Business One idzie w kierunku znaczącego ulepszenia możliwości analitycznych i raportowania. Zaawansowane narzędzia analityczne umożliwiają firmom uzyskanie bardziej wnikliwej analizy wykonywanych operacji, zachowań klientów i trendów rynkowych. Wnioski z tych analiz pozwalają na podejmowanie bardziej świadomych decyzji, pomagając firmom identyfikować możliwości rozwoju, optymalizować procesy i redukować koszty. Ulepszone funkcje raportowania ułatwią także generowanie niestandardowych raportów, przyjazną wizualizację danych i dzielenie się spostrzeżeniami w całej organizacji.

Integracja i interoperacyjność

Ponieważ przedsiębiorstwa w coraz większym stopniu pracują na zróżnicowanym zestawie cyfrowych narzędzi i platform, potrzeba bezproblemowej integracji i interoperacyjności nigdy nie była większa. Mapa rozwoju SAP Business One priorytetowo traktuje rozwój interfejsów API i struktur integracyjnych (framework’ów), które umożliwiają płynne połączenie SAP Business One z innymi systemami biznesowymi, w tym e-commerce, B2B, czy rozwiązaniami branżowymi. Podejście to ma na celu stworzenie spójnego ekosystemu technologicznego, w którym dane przepływają swobodnie pomiędzy systemami, poprawiając ogólną wydajność operacyjną.

Zwiększona użyteczność i komfort pracy (doświadczenie użytkownika (UX)

Dostrzegając znaczenie komfortu pracy w SAP Business One, wprowadzono udoskonalenia mające na celu poprawę użyteczności i ogólnych wrażeń użytkownika. Obejmuje to intuicyjne interfejsy, spersonalizowane pulpity nawigacyjne i usprawnione przepływy pracy, które skracają czas uczenia się i pomagają użytkownikom wydajniej wykonywać zadania. Koncentrując się na doświadczeniu użytkownika, SAP Business One ma na celu zapewnienie przedsiębiorstwom pełnego wykorzystania możliwości systemu ERP.

Dostosowywanie do specyficznych potrzeb różnych branż

Rozumiejąc, że przedsiębiorstwa z różnych sektorów mają unikalne wymagania, plan rozwoju SAP Business One obejmuje rozwijanie funkcji specyficznych dla branż. Firmy mogą dostosować rozwiązanie ERP do swoich konkretnych procesów, wyzwań i potrzeb. Niezależnie od tego, czy jest to sektor produkcyjny, usługowy, handlowy, dystrybucyjny czy inny, SAP Business One będzie oferował bardziej wyspecjalizowane narzędzia i funkcjonalności zgodne z najlepszymi praktykami branżowymi.

Zaangażowanie w cyberbezpieczeństwo i zgodność z przepisami

Ze względu na rosnące zagrożenia cybernetyczne i coraz większą liczbę wymogów regulacyjnych, bezpieczeństwo danych i zgodność z przepisami są dla przedsiębiorstw najważniejszymi priorytetami. Plan rozwoju SAP Business One kładzie duży nacisk na ulepszanie funkcji cyberbezpieczeństwa ERP, w tym ochrony danych, kontroli dostępu i śladu rewizyjnego (ścieżki audytu, ang. audit trial).  Ponadto oprogramowanie jest stale aktualizowane, aby zapewnić zgodność z globalnymi i lokalnymi standardami regulacyjnymi, pomagając firmom chronić poufne informacje i dopełniać obowiązku zgodności z lokalnymi i globalnymi regulacjami.

Wnioski

Mapa rozwoju SAP Business One odzwierciedla zaangażowanie firmy SAP we wspieranie firm średnich i mniejszych w ich transformacji cyfrowej. Koncentrując się na chmurze i mobilności, zaawansowanej analityce, możliwościach integracji, użyteczności, funkcjach specyficznych dla branży i bezpieczeństwie. Ponadto, wyraźnie wskazuje, że plotki, które pojawiały się na rynku, że SAP B1 znikanie z oferty SAP-a są kompletnie nieprawdziwe. SAP Business One pozostaje wiodącym i niezawodnym rozwiązaniem ERP, które spełnia zmieniające się potrzeby swoich użytkowników.

Żródło: Richard Duffy on LinkedIn

  • Zapisz się na bezpłatną konsultację umów się z nami na krótką rozmowę 
  • Zobacz demo – przetestuj pełną wersję SAP Business One 10.0 w wersji HANA – wypełnij formularz 
  • Umów się na bezpłatną prezentację online – spotkaj się z nami w wybranym przez Ciebie terminie i poznaj możliwości SAP Business One – zarejestruj się  
  • Zadzwoń (12 333 45 01) lub napisz (sap@altab.pl) –  porozmawiaj z nami, opowiedz o swoim biznesie, a my pomożemy Ci rozwinąć skrzydła przy pomocy SAP Business One!  

Zainteresowany?

Znajdź nas na:

Przejdź do paska narzędzi
Przygotowujemy
kolejne wydarzenie