Średni czas przygotowania oferty to 3 dni


Mimo, że obowiązek korzystania z KSeF wejdzie w życie dopiero w 2026 roku, to dla przedsiębiorców kluczowy będzie 2025 rok. Oficjalne testy nowych rozwiązań zaproponowanych przez Ministerstwo Finansów ruszą w III i IV kwartale 2025 roku. Warto zatem rozpocząć przygotowania już teraz, aby zakończyć je przed wyznaczonym przez MF terminem testów.

KSeF – niedawno ogłoszone zmiany
Ministerstwo Finansów w ostatnim czasie poinformowało o kilku istotnych zmianach dotyczących e-faktur. Przede wszystkim chodzi o zmniejszenie kar za niedostosowanie się do wymogów dotyczących e-faktur w terminie oraz (postulowaną przez przedsiębiorców) możliwość dodawania załączników do e-faktury. Kolejną zmianą będzie odroczenie konieczności umieszczania numeru KSeF na płatnościach. Wprowadzono też okres przejściowy dla firm „wykluczonych cyfrowo” , których skala działalności, a tym samych liczba wystawianych faktur jest niewielka.
KSeF – od kiedy i dla kogo obowiązkowy
KSeF będzie obowiązkowy od 1 lutego 2026 roku dla przedsiębiorstw, których wartość sprzedaży przekroczy w 2025 roku 200 milionów złotych, natomiast dla pozostałych podmiotów – od 1 kwietnia 2026 roku. Dodatkowo wprowadzony ma zostać okres przejściowy dla przedsiębiorstw „wykluczonych cyfrowo”. Oznacza to, że do września 2026 roku będą one mogły korzystać z dotychczasowych form wystawiania faktur.
Załączniki do e-faktur – kolejna ważna zmiana dla firm
Umożliwienie dodawania załączników do e-faktur to kolejna znacząca zmiana dla przedsiębiorstw. MF zgodziło się na wprowadzenie tej funkcjonalności ze względu na potrzeby firm zgłaszane podczas konsultacji. Zdecydowano, że będzie można dodawać jeden załącznik do faktury, ale tylko wtedy, kiedy służy on określonemu celowi.
KSeF – co warto zrobić już z początkiem 2025 roku
Wejście KSeF może spowodować konieczność przemodelowania procesów dotyczących obiegu dokumentów, dlatego firmy już teraz powinny rozpocząć analizę procesów związanych z obiegiem faktur kosztowych i zdecydować o sposobie ich dystrybucji tak, aby dostosować procesy do nowych reguł. Warto też już teraz przygotować używane narzędzia IT do integracji z KSeF (dowiedz się więcej o integracji SAP z KSeF).
SAP Business One przygotowany do pełnej obsługi e-faktur
System SAP B1 jest przygotowany do pełnej obsługi faktur elektronicznych zgodnie ze standardem KSeF. Umożliwia przesyłanie ustrukturyzowanych faktur sprzedaży z SAP do Krajowego Systemu e-Faktur oraz pobieranie faktur zakupu z KSeF do elektronicznego obiegu dokumentów, zatwierdzenia i księgowania w SAP -> dowiedz się więcej o dwukierunkowej integracji SAP Business One z KSeF
Co warto zrobić: KSeF – jak zacząć?
Dla użytkowników SAP B1 przygotowaliśmy instrukcję, którą udostępniamy na portalu sapekspert.pl: KSeF Instrukcja
Zobacz więcej aktualności
Zobacz jak działa
SAP Business One
na bezpłatnej prezentacji
Umów się z nami na dogodny termin. W ciągu 60-cio minutowej prezentacji on-line przedstawimy Ci możliwości działania systemu i omówimy jego najważniejsze funkcjonalności. Bez zobowiązań.
Umów prezentację

Chcesz poznać wycenę
wdrożenia dla Twojej firmy?
Oblicz wycenę online
Skorzystaj z kalkulatora, aby natychmiast uzyskać orientacyjną cenę systemu SAP Business One, dostosowaną do liczby użytkowników, wybranych obszarów oraz wersji: lokalnej (On-Premise) lub chmurowej (Cloud). Dodatkowe opcje i niestandardowe potrzeby mogą wymagać indywidualnej wyceny.
