28 czerwca 2023

Żółte Strzałki - Drill down

Być może Twoja uwagę zwróciły żółte strzałki, które pojawiają się w wielu miejscach w SAP. Jest to jedna z bardzo przydatnych funkcji, która działa na zasadzie ‘drill down’ i umożliwia bezpośrednie przejście do bardziej szczegółowych informacji np. o transakcji, dokumencie czy danych podstawowych. Dzięki tej funkcji w łatwy sposób możesz przejść do powiązanych dokumentów lub powiązanych danych podstawowych. Żółte strzałki to jedna z najbardziej charakterystycznych funkcji SAP B1. 

Kartoteka Partnera Handlowego – przykład działania ‘Żółtych strzałek’

Klikając w jedną z ‘Żółtych strzałek’ na kartotece Partnera Handlowego możesz znaleźć wszystkie informacje dotyczące “Salda”, dat księgowania czy pozycji nierozliczonych. W pozycjach znajdują się poszczególne faktury i płatności. Dzięki kolejnym ‘Żółtym strzałkom’ możesz przejść do konkretnej płatności lub faktury. Po otwarciu faktury za pomocą →  jest możliwość przejścia do kartotek indeksów towarowych, a następnie na zakładkę ‘Dane zaopatrzenia’, aby sprawdzić jaki jest preferowany dostawca tego towaru. Kolejna → otwiera kartotekę dostawcy, również ze strzałkami do dodatkowych informacji.  

Poza strzałką ‘Salda’ na Kartotece Partnera Handlowego jest też → dokumentów WZ. Klikając ją zobaczysz listę wszystkich otwartych WZ tego klienta ze strzałkami kierującymi do poszczególnych dokumentów. Kolejna → prowadzi do listy otwartych zleceń sprzedaży czyli otwartych zamówień klienta, a ostatnia z nich do otwartych Szans sprzedaży. 

Zamykanie otwartych okien jednym kliknięciem 

Jeśli masz dużo otwartych okien i chcesz je wszystkie zamknąć, zamiast klikać w każdą pojedynczą kartę krzyżykiem, możesz kliknąć na górnym pasku ‘Okno’ – ‘Zamknij wszystkie’.

Nawigacja ‘Żółte strzałki’ – krótki tutorial video 

Z poniższego video dowiesz się więcej o funkcji żółtych strzałek – drill down w systemie SAP:

  • jak działa funkcja ‘Żółte strzałki’
  • jak w szybki sposób otwierać kolejne okna i docierać do informacji  
  • jak jednym kliknięciem zamknąć wszystkie okna 

Zainteresowany?

Znajdź nas na:

Przejdź do paska narzędzi
Przygotowujemy
kolejne wydarzenie