Obsługa Białej listy w SAP Business One

SAP Business One umożliwia weryfikację rachunków bankowych kontrahentów, udostępnianych przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) na tzw. „białej liście podatników VAT”.

Możesz to zrobić na kilka prostych sposobów:

Biała lista - Obsługa Białej listy w SAP Business One

Weryfikacja kontrahentów z poziomu SAP Business One

Ze względu na ergonomię możliwość weryfikacji została dodana tam gdzie funkcjonalność ta jest najczęściej używana. Dlatego masz możliwość sprawdzenia tego bezpośrednio na kartotece kontrahenta wybierając opcję “Sprawdź na białej liście”. Białą listę możesz sprawdzić na dany dzień lub z każdą inną datą.

Realizując dyspozycje przelewu sprawdzenie kont bankowych wykonuje się automatycznie. Podczas generowania przelewów system sprawdza czy dane konto w dniu dzisiejszym było weryfikowane.

W SAP Business One możesz zbiorczo zweryfikować wszystkich kontrahentów pod kątem zgodności z białą listą. Jedynym ograniczeniem jest dzienny limit weryfikacji narzucony przez Krajową Administrację Skarbową (maksymalnie 10 zapytań po 30 podmiotów jednocześnie). Dlatego jeżeli w danym dniu firma została już sprawdzona, system SAP Business One poinformuje o wyniku tej weryfikacji bez konieczności ponownego sprawdzania białej listy.

Potwierdzenie dla Urzędu Skarbowego

W SAP Business One przechowywany jest unikalny numer ID każdej weryfikacji. Jest to istotne w sytuacji, w której fiskus zakwestionuje zasadność ujęcia transakcji w kosztach uzyskania przychodu.

Raport może być generowany zarówno z poziomu kartoteki Partnera Handlowego, jak i dla konkretnego konta z listy rachunków bankowych danego kontrahenta. Znacznie ułatwia to szybkie odnalezienie potrzebnej informacji.

Zainteresowany?

Znajdź nas na:

Przejdź do paska narzędzi
Przygotowujemy
kolejne wydarzenie