26 kwietnia 2024

Relacja z SAP SME Summit 2024 w Madrycie

W dniach 23-25 kwietnia w Madrycie odbył się SAP SME Summit. Wydarzenie było okazją dla Partnerów SAP z Europy na poznanie innowacyjnych rozwiązań i trendów branżowych kreowanych przez firmę SAP, a także planów na rozwój produktów dedykowanych sektorowi MŚP na najbliższe lata. Spotkanie w Madrycie było jednym z trzech cyklicznie organizowanych wydarzeń dla Partnerów SAP na świecie. Pozostałe odbyły się w Singapurze i Phoenix.

SAP SME Summit – najważniejsze wydarzenie dla Partnerów SAP

SAP SME Summit to jedno z najważniejszych wydarzeń organizowanych cyklicznie dla Kanału Partnerskiego SAP na różnych kontynentach. Tym razem spotkanie dla Partnerów z Europy odbyło się w Madrycie. Jak każdego roku Partnerzy brali udział w panelach dyskusyjnych dotyczących inteligentnych technologii, np. (Gen – AI, UXCXIAMMachine LearningCloudBig DataBlockchain, IoT) oraz interaktywnych warsztatach, spotkaniach tematycznych i prezentacjach. Wydarzenie było też okazją dla Partnerów wdrożeniowych, technologicznych i developerów do wymiany wiedzy, pomysłów i doświadczeń czy zaprezentowania swoich rozwiązań funkcjonalnych i branżowych – opartych na technologii SAP.

Nagroda w kategorii „Net New Name Award” – jesteśmy najchętniej wybieranym Partnerem SAP Business One w CEE-Central Cluster

Podczas spotkania w Madrycie zostały wręczone nagrody dla Partnerów SAP. Kolejny raz zostaliśmy nagrodzeni w najważniejszej i najbardziej prestiżowej kategorii przyznawanej Partnerom SAP. Otrzymaliśmy statuetkę w kategorii „Net New Name Award” w Europie Środkowo – Wschodniej (CEE) co oznacza, że jesteśmy najchętniej wybieranym Partnerem SAP Business One w tym regionie. Nagroda cieszy nas szczególnie, ponieważ świadczy o zaufaniu jakim obdarzają nas nowi użytkownicy systemu SAP.    

Wprowadzenie Gen-AI do SAP Business One

Podczas spotkania mówiono o generatywnej sztucznej inteligencji (GenAI) czyli o zaawansowanym typie AI, który pozwala tworzyć nową zawartość na podstawie wzorców wykrywanych w danych. GenAI analizuje dane i na ich podstawie tworzy nowe, unikatowe materiały. W Madrycie podkreślano, że generatywna sztuczna inteligencja już zrewolucjonizowała generowanie treści. Teraz nadszedł czas, aby zastosować moc Gen-AI w transformacji procesów biznesowych, czyli w SAP Business One. Podczas spotkania mówiono o GenAI, która (w kontekście SAP B1) umożliwia transformację dowolnego procesu biznesowego poprzez generowanie i automatyzację procesów cyfrowych.

Wielokrotnie podkreślano, że trendem dominującym jest Sztuczna Inteligencja skupiona na człowieku czyli poprawiająca doświadczenie użytkownika (UX); wspierająca podejmowanie decyzji i wpływająca na wydajność pracy. W tym kontekście mówiono także o „Joule” – asystencie cyfrowym opartym na generatywnej sztucznej inteligencji, który upraszcza codzienną pracę użytkowników SAP B1.

Kluczowe obszary rozwoju SAP Business One

Kluczowe obszary, w których prowadzone są aktualnie prace rozwojowe nad SAP Business One – flagowym produktem ERP dla sektora MŚP – to przede wszystkim SAP BTP, Web Client, wzmocnienie bezpieczeństwa (IAM) jak również zwiększenie znaczenia nowoczesnych technologii takich jak AI, Machine Learning, Big Data, Cloud czy IoT. Jak wielokrotnie w swoim wystąpieniu podkreślał Rainer Zinow (SVP Product Management Small and Mid Sized Enterprises SAP SE) SAP Business One jest systemem ciągle dostosowywanym do zmieniających się potrzeb biznesu. Producent nieustannie inwestuje w jego rozwój, co sprawia, że SAP B1 jest najchętniej wybieranym rozwiązaniem przez klientów na całym świecie.

Implementacja polskiej e-faktury w SAP Business One

W Madrycie mówiono także o zmianach prawnych dotyczących fakturowania elektronicznego, które wkrótce pojawią się w Polsce. Wystąpienie Ganny Hrivnakovej – Senior Product Manager SAP Business One dotyczyło implementacji polskiej e-faktury w SAP Business One. Głównym wnioskiem płynącym z prezentacji jest to, że z perspektywy SAP wysyłka faktur elektronicznych w uporządkowanym formacie nie jest niczym nowym. Ogólnokrajowe sieci e-fakturowania obowiązują już w innych krajach i są obsługiwane przez systemy SAP. Zatem SAP Business One jest przygotowany zarówno do generowania faktur z określonym zakresem danych w odpowiednim formacie, jak i do automatycznej wysyłki faktur w formie elektronicznej.

Chcesz dowiedzieć się więcej o SAP Business One?

  • Zapisz się na bezpłatną konsultację umów się z nami na krótką rozmowę 
  • Zobacz demo – przetestuj pełną wersję SAP Business One 10.0 w wersji HANA – wypełnij formularz 
  • Umów się na bezpłatną prezentację online – spotkaj się z nami w wybranym przez Ciebie terminie i poznaj możliwości SAP Business One – zarejestruj się  
  • Zadzwoń (12 333 45 01) lub napisz (sap@altab.pl) –  porozmawiaj z nami, opowiedz o swoim biznesie, a my pomożemy Ci rozwinąć skrzydła przy pomocy SAP Business One!  

Zainteresowany?

Znajdź nas na:

Przejdź do paska narzędzi
Przygotowujemy
kolejne wydarzenie