Integracja SAP Business One z Furgonetka.pl – pełna automatyzacja wysyłek z systemu SAP

SAP Business One, dzięki elastyczności i otwartej architekturze umożliwia łatwą integrację z dowolnymi firmami kurierskimi i spedycyjnymi. Dzięki temu, możliwe jest automatyczne wysyłanie przesyłek – bezpośrednio z systemu SAP  – bez konieczności logowania się na platformach firm kurierskich. Od niedawna, użytkownicy systemu SAP Business One mogą realizować wysyłki także za pośrednictwem serwisu Furgonetka.pl

Furgonetka.pl – co to jest i jak działa?

Furgonetka.pl  to broker usług kurierskich, za pośrednictwem którego można zamówić kuriera z dowolnej firmy kurierskiej czy spedycyjnej, między innymi DHL, DPD, UPS, GLS, FedEx, InPost itd. bez konieczności podpisywania umów z każdym z przewoźników. Jak działa serwis? Platforma daje dostęp do oferty różnych przewoźników i pozwala na filtrowanie ich usług w oparciu o parametry przesyłki, takie jak: rodzaj, wymiary, ilość czy waga, wartość ubezpieczenia, adres i termin doręczenia czy sposób odbioru. Po uzupełnieniu danych przesyłki, system podpowiada firmy transportowe, które zrealizują wysyłkę wraz z cennikiem ich usług.

Integracja SAP Business One z Furgonetka.pl – jak wysłać przesyłkę z systemu?

Przykład wysyłki z SAP Business One zamówienia złożonego w serwisie Allegro z pomocą Furgonetka.pl. Po skompletowaniu zlecenia przygotowujesz dokument WZ i zamawiasz kuriera. W tym celu otwierasz zakładkę Wysyłki na dokumencie klikasz przycisk List przewozowy. Z listy wyboru firm przewozowych wybierasz Furgonetkę. Wyświetli się okno z parametrami wysyłki. W systemie SAP dane nadawcy i odbiorcy uzupełniają się automatycznie. Podobnie wartość ubezpieczenia i dane logistyczne: waga, szerokość, wysokość, długość. Możesz również zdefiniować usługi dodatkowe takie jak: doręczenie w określonych godzinach, odbiór za pobraniem, awizacja SMS, czy inne.


Na podstawie parametrów logistycznych oraz wartości ubezpieczenia z serwisu Furgonetka.pl pobierana jest automatycznie wycena kosztów wysyłki dostępnych przewoźników. Po wybraniu najlepszej oferty klikasz Wyślij i w ten sposób, automatycznie, bez konieczności logowania do aplikacji zewnętrznych, zamawiasz kuriera. Następnie pobierasz i drukujesz etykietę. Od razu zostaje nadany kod śledzenia umożliwiający sprawdzenie statusu przesyłki, a na Twój adres mailowy wysłana zostaje informacja o przesyłce ze szczegółami dostawy. System automatycznie generuje i wysyła fakturę sprzedaży na adres email Odbiorcy.

Dzięki integracji SAP Business One z serwisem Furgonetka:

  • automatycznie wysyłasz przesyłki bezpośrednio z SAP Business One, bez konieczności logowania do kilku serwisów,
  • optymalizujesz wydatki i redukujesz koszty,
  • usprawniasz logistykę i skracasz czas realizacji przesyłek.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Umów się na prezentacjęZadzwoń lub napisz.

Zainteresowany?

Znajdź nas na:

Przejdź do paska narzędzi
Przygotowujemy
kolejne wydarzenie