5 lutego 2019

SAP Business One gotowy na zmiany przepisów

Od 1 stycznia 2019 zmieniły się przepisy nabycia i eksploatacji samochodów osobowych w firmach (Ustawa z dn.23 października 2018 o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw).

SAP Business One koszty samochodów nowe limity

Podwyższenie kwoty limitu 

Podwyższona do 150 000 zł została kwota limitu wartości samochodów osobowych do której możliwe jest pełne odliczanie odpisów amortyzacyjnych. Natomiast w przypadku samochodów elektrycznych – do kwoty 225 000 zł. Ponadto ustawa rozciąga limit rozliczania wydatków na korzystanie z samochodu osobowego na umowy leasingu operacyjnego, umowy najmu, dzierżawy lub inne umowy o podobnym charakterze.

Zmiany od 2019 roku

“Od 2019 roku przedsiębiorcy posiadający samochody firmowe w użytku mieszanym mogą uwzględnić w kosztach uzyskania przychodu jedynie 75% wydatków związanych z pojazdem. Przede wszystkim dotyczy to m.in. kosztów serwisu, przeglądów i napraw, części zamiennych i opon, paliwa, opłaty autostradowych, czy parkingowych.

SAP Business One gotowy na zmiany

SAP Business One umożliwia obsługę księgowań kosztów eksploatacji samochodów według nowych przepisów. Instrukcja dla Klientów Altab dostępna w naszym Biurze Obsługi Klienta.

Zainteresowany?

Znajdź nas na:

Przejdź do paska narzędzi
Przygotowujemy
kolejne wydarzenie