20 września 2019

Stań się Inteligentnym Przedsiębiorstwem z SAP Business One

Becoming an Intelligent Enterprise to hasło tegorocznego SAP NOW, flagowej imprezy SAP w Polsce, uznawanej za najważniejsze, w świecie innowacji i cyfrowej transformacji, wydarzenie w naszym kraju. W dwudniowym spotkaniu, które odbyło się w Sopocie w dniach 11-12 września 2019 roku wzięło udział ponad 700 osób, liderów biznesu i decydentów z różnych branż.

Nie zabrakło spotkań z przedsiębiorcami, interaktywnych prezentacji, sesji plenarnych, warsztatów, ścieżek tematycznych, show case’ów demonstracyjnych czy stolików eksperckich. Pojawili się również goście specjalni. Mieliśmy okazję posłuchać dr Aleksandry Przegalińskiej, Toma Raftery, prof. Rafała Ohme czy dr Aleksandra Poniewierskiego.

Transformacja cyfrowa na wyciągnięcie ręki

Tegoroczny SAP NOW był szczególny, ponieważ największy nacisk położono na praktyczne ujęcie tematu transformacji cyfrowej. Mówienie o Inteligentnym Przedsiębiorstwie zastąpiono praktyką. Uczestnicy SAP NOW wzięli udział w procesach opartych na nowoczesnej technologii i na podstawie własnych doświadczeń przekonali się, czym jest tworzenie prawdziwie inteligentnych przedsiębiorstw. Konferencja była też okazją do rozmów i wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami.

Przedsiębiorcy, planujący cyfrową transformację swojego biznesu, biorąc udział w prezentacjach na żywo, panelach dyskusyjnych czy sesjach tematycznych mieli okazję zapoznać się z innowacyjnymi technologiami, wspomagającymi przekształcenie firmy w Inteligentne Przedsiębiorstwo. Czym najkrócej mówiąc jest Inteligentne Przedsiębiorstwo? To organizacja, która systematycznie zbierając dane, wykorzystuje tzw. „3 A” Analitykę, Automatyzację i Artificial Intelligence (Sztuczną Inteligencję) do optymalizacji procesów biznesowych i ciągłego dostosowywania się do zmieniających się warunków biznesowych.

SAP NOW Sopot

SAP Business One Live po raz pierwszy dla tak dużej widowni

Podczas SAP NOW, w bardzo oryginalny i nietuzinkowy sposób zaprezentowaliśmy pracę systemu SAP Business One – rozwiązania przeznaczonego dla firm średnich i mniejszych oraz podmiotów powiązanych dużych przedsiębiorstw. Nasz SAP Business One Live, który podczas majowego RoadShow w Krakowie zachwycił uczestników, został ponownie pokazany w Sopocie, w największym showroomie na SAP NOW. Zaaranżowaliśmy go tak realistycznie, że uczestnicy zgromadzeni w sali konferencyjnej czuli się jak w prawdziwym nowoczesnym zakładzie produkcyjnym!

Nasza obecność na SAP NOW była również okazją do dzielenia się doświadczeniem, które zdobyliśmy prowadząc i kończąc sukcesem największą liczbę projektów wdrożeniowych SAP Business One w Polsce. Dużym zainteresowaniem cieszyła się nasza księga referencyjna, pierwsza taka publikacja w Polsce i jedna z niewielu na świecie, wyróżniona podczas SAP Innovation Summit w Nicei.

Altab na SAP NOW

Podsumowanie SAP Business One Live

Podczas pokazu na żywo zaprezentowaliśmy system SAP Business One w niemal pełnym zakresie funkcjonalnym (e-Commerce, B2B, CRM, logistyka i zakupy, zapasy i dystrybucja, WMS, produkcja, planowanie i rozliczanie, MRP, rozszerzenia funkcjonalne (add-ony), księgowość, finanse, kontroling).

Na przykładzie modelu linii produkcyjnej – przedstawiliśmy robotyzację i automatyzację procesów. Korzystaliśmy z aplikacji mobilnych, technologii SaaS (Software as a service), analiz w czasie rzeczywistym, w tym KPI (Key Performance Indicators). Omówiliśmy też możliwości integracyjne systemu z aplikacjami zewnętrznymi. Całość oparta była na technologii In-memory SAP HANA.

Altab SOPOT SAP Business One dla firm mniejszych i średnich

SAP Business One interaktywnie

Czynny udział w procesie realizacji zamówienia wzięli uczestnicy SAP NOW. Chętne osoby wcieliły się w pracownika produkcji czy magazynu, obsługiwały kolektor mobilny, a nawet pomagały ELMO – naszej firmowej maskotce, dostarczać towar wózkiem widłowym! Nasz pluszowy magazynier stał się ulubieńcem gości i zaprzyjaźnił się z Transformersem!

Prace nad rozwojem procesu trwają!

Dziękujemy wszystkim gościom SAP NOW, którzy tak licznie odwiedzili nasz showcase. Z ich zaangażowaniem, wyprodukowanie zamówionego produktu i dostarczenie go po kilku minutach wprost do rąk osoby zamawiającej dostarczyło mnóstwo dobrej zabawy. Już pracujemy nad kolejnymi automatyzacjami naszego procesu, co w niedługim czasie zaprezentujemy w naszym firmowym showroomie. Tymczasem zapraszamy w październiku do Krakowa na SAP PowerStorm 2019!

Prezentacja SAP Business One Sopot

Zapraszamy do obejrzenia videorelacji z SAP NOW 2019!

Zainteresowany?

Znajdź nas na:

Przejdź do paska narzędzi
Przygotowujemy
kolejne wydarzenie