12 sierpnia 2019

SAP Business One - wsparcie produkcji w branży chemicznej

Zakłady Chemiczne Unia, producent marki Tytan, usprawniają pracę dzięki SAP Business One. Zobacz jak SAP Business One wspiera podejmowanie decyzji biznesowych i pomaga rozwijać się firmie z branży chemicznej.

Poprzedni rok był dość trudny dla przedsiębiorstw z branży chemicznej, szczególnie ze względu na duży wzrost kosztów energii i surowców. Do tego konkurencja wywiera silną presję cenową, a koncerny zagraniczne stale wzmacniają pozycję na polskim rynku. W analogicznym kwartale ubiegłego roku branża chemiczna zanotowała blisko 30 proc. spadek zysku netto. W bieżącym roku poprawa przychodów ze sprzedaży jest natomiast niewielka.*

W tym trudnym okresie branża chemiczna poszukuje rozwiązań, które pomogłyby wzmocnić jej konkurencyjność. Podpowiedzią może stać się wejście w gospodarkę cyfrową i korzystanie z nowoczesnych systemów ERP wspierających zarządzanie firmą. Przykładem firmy inwestującej w nowe technologie są poznańskie Zakłady Chemiczne UNIA. Ta polska firma z powodzeniem konkuruje z producentami krajowymi i dużymi koncernami międzynarodowymi. Codzienną pracę UNII wspiera system SAP Business One.

SAP Business One Produkcja w branży chemicznej Poznań

Wdrożenie SAP Business One

Głównym celem wdrożenia SAP Business One była integracja wszystkich procesów w firmie: planowania strategicznego, działań operacyjnych i zarządzania finansami. Na szczególną uwagę zasłużyły także obszary technicznego przygotowanie produkcji, zarządzanie zapasami, obsługa Klientów i zarządzanie jakością. SAP Business One pomaga usprawnić procesy i realizować nowe pomysły biznesowe.

Poprawa przepływu informacji

– Dzięki SAP Business One poprawiliśmy przepływ informacji, nie marnujemy czasu na poszukiwanie danych w wielu rozproszonych aplikacjach, wyeliminowaliśmy błędy, korzystamy z zaawansowanego raportowania– mówi Anna Przygońska, technolog w Zakładach Chemicznych UNIA.

Dla kadry zarządzającej szczególnie ważne było stworzenie podstaw do sprawnego podejmowania decyzji. SAP Business One pozwolił na błyskawicznych dostęp do danych, a tym samym na skuteczne i szybkie podejmowanie decyzji.

Dzięki SAP Business One UNIA ma dostęp do niezbędnych informacji potrzebnych do skutecznego zarządzania, m.in. o stanie realizacji zleceń produkcyjnych i ich kosztach.

Sprawna współpraca z kontrahentami

SAP Business One pozwolił na stworzenie warunków do nowoczesnej współpracy i komunikacji z kontrahentami. Z wieloma z nich UNIA prowadzi elektroniczną wymianę dokumentów, co eliminuje błędy przy wprowadzaniu danych. System ERP połączono również z platformami sprzedażowymi i systemami firm kurierskich.

Zakłady Chemiczne Unia Spółdzielnia Pracy

Zakłady Chemiczne Unia to firma z tradycjami, produkująca artykuły chemiczne: specjalistyczne produkty przeznaczone do utrzymania czystości. Siedziba i hale produkcyjne zlokalizowane są w Poznaniu. Firmę wyróżnia szeroki asortyment chemii gospodarczej oraz mocne marki takie jak Tytan, które odnoszą sukcesy na rynku krajowym i zagranicznym.

Solidne podstawy i poczucie bezpieczeństwa, które gwarantuje firmie SAP Business One pozwala firmie nieustannie się rozwijać i realizować nowe pomysły.

* Źródło: https://www.rp.pl/Biznes/190329434-Branza-chemiczna-nie-jest-latwym-partnerem.html

Zainteresowany?

Znajdź nas na:

Przejdź do paska narzędzi
Przygotowujemy
kolejne wydarzenie