16 lipca 2021

Nowe zasady wypełniania JPK_VAT z deklaracją. Jakie zmiany nas czekają i od kiedy?

Chcesz dowiedzieć się jakie są nowe zasady wypełniania JPK_VAT z deklaracją? Otóż do grudnia 2021 należy stosować obecną strukturę JPK_VAT z deklaracją. Pierwotnie zmiany miały wejść w życie od 1 lipca 2021 roku, jednak, aby ograniczyć wielokrotne modyfikacje istniejących rozwiązań informatycznych, wdrożenie nowego wzoru dokumentu JPK_VAT z deklaracją planowane jest od rozliczenia za styczeń 2022 roku.

Nowy JPK_VAT z deklaracją dopiero od stycznia 2022 roku

Zmiany w przepisach podatkowych – nowy JPK_VAT z deklaracją dopiero od stycznia 2022 roku

Dla rozliczeń podatku od towarów i usług za okresy lipiec – grudzień 2021 obowiązują aktualne struktury JPK_VAT z deklaracją. Nowy schemat ma obowiązywać dopiero od stycznia 2022 roku. Teraz wprowadzono jednak znaczące zmiany merytoryczne. Najważniejsze z nich to:

  • całkowita rezygnacja z oznaczenia MPP,
  • objęcie paragonów z NIP do 450 zł raportowaniem zbiorczym,
  • zniesienie obowiązku stosowania oznaczeń GTU dla dokumentów RO oraz WEW.
Nowy JPK. VAT.JPG

SAP Business One – system ERP gotowy na zmiany w przepisach

Przedsiębiorcy na wprowadzenie zmian w strukturze JPK_VAT z deklaracją mają zatem czas do 1 stycznia 2022 roku. Również Ci, którzy korzystają z SAP Business One, ponieważ system jest na bieżąco dostosowywany do zmian w polskich przepisach podatkowych. W ostatnim czasie, zarówno w Polsce, jak i w innych krajach przepisy prawno-podatkowe zmieniają się dość często. Jednak SAP i partnerzy nieustannie pracują nad tym, aby wszystkie wersje krajowe były dostosowane do każdej zmiany i zgodne z prawem kraju, na terenie którego firmy prowadzą działalność gospodarczą.

Zainteresowanych SAP Business One zapraszamy do kontaktu: napisz lub zadzwoń

Zainteresowany?

Znajdź nas na:

Przejdź do paska narzędzi
Przygotowujemy
kolejne wydarzenie