Popraw płynność finansową z cash-flow forecasting w SAP Business One na platformie SAP HANA

Prognozowanie przepływów pieniężnych w SAP Business One na platformie SAP HANA. Popraw płynność finansową dzięki dokładnej i aktualnej analizie środków pieniężnych firmy.

Popraw płynność finansową

Kontrola płynności finansowej

Kontrola płynności finansowej to podstawa funkcjonowania każdego biznesu. Jak pełnić rolę skutecznego dyrektora finansowego? Jak odnaleźć się w gąszczu dokumentów, zamówień, faktur, kont, płatności, terminów, zobowiązań? SAP Business One na platformie HANA oferuje najnowocześniejszą technologię wspierającą firmy w zarządzaniu środkami pieniężnymi.

Klasyczny cash-flow

Klasyczny cash-flow znają wszyscy księgowi. Opiera się on na zaksięgowanych zobowiązaniach i należnościach. Na fakturach sprzedaży i zakupu (z ich terminami płatności), czy też na innych zobowiązaniach, wynikających na przykład z wynagrodzeń.

Cash-flow forecasting w SAP Business One na platformie HANA

Cash-flow w SAP Business One na platformie HANA pozwala na optymalne planowanie przepływu środków pieniężnych. Dzięki funkcjonalnościom systemu możemy dowolnie profilować prognozę finansową. Służą temu konfigurowalne kryteria. Między innymi ustawienie poziomów prawdopodobieństwa zapłaty dla różnych typów dokumentów i kont (w skali od najbardziej prawdopodobnych do najmniej pewnych). Ponadto, dostosowanie dowolnego horyzontu czasowego, wyłączenie niektórych elementów z analizy, np. tych o wyższym poziomie ryzyka, bezpośrednie przechodzenie do transakcji źródłowych (przy pomocy żółtej strzałki).

Korzyści z cash-flow forecasting w SAP Business One na platformie HANA

Dzięki tej analizie możemy zarówno z odpowiednim wyprzedzeniem dostrzec zagrożenie utraty płynności i podjąć odpowiednie kroki, np. uruchomić linię kredytową w banku, jak również dowolnie zainwestować fundusze, jeżeli z analizy wynika, że dysponujemy wolnymi środkami. SAP Business One na platformie HANA daje pełny, dokładny i aktualny obraz przepływu środków pieniężnych. A co za tym idzie, pozwala na optymalne planowanie wydatków. Dzięki dostępnym analizom mamy możliwość bezpiecznego inwestowania, sprawdzania w czasie rzeczywistym czy nas na coś stać, czy też powinniśmy odłożyć inwestycje na inny termin.

Zainteresowany?

Znajdź nas na:

Przejdź do paska narzędzi
Przygotowujemy
kolejne wydarzenie