Pełna kontrola kosztów z SAP Business One

Enix jest wiodącym producentem grzejników łazienkowych i dekoracyjnych, działającym na rynku od ponad 25 lat. Dla Enix sprawne zarządzanie to przede wszystkim precyzyjne wyliczanie kosztów produkcji. Przed wdrożeniem systemu trudno było oszacować ile kosztuje na przykład wyprodukowanie jednego grzejnika. Dzięki SAP Business One szacowanie kosztów stało się łatwe, a wszystkie procesy produkcyjne zostały uporządkowane.

Dzięki SAP Business One firma Enix nieustannie rozszerza sieć kontrahentów tworząc nowe produkty

Firma Enix jest jednym z wiodących producentów grzejników dekoracyjnych i łazienkowych. Na rynku polskim działa od ponad 25 lat. Grzejniki produkowane przez Enix to nie tylko proste, funkcjonalne rozwiązania, ale również niestandardowe, ciekawe aranżacje. Enix współpracuje z projektantami form użytkowych, przez co produkty wyróżniają się oryginalną formą.

Co zdecydowało o wyborze SAP Business One?

Enix posiada bardzo szeroki asortyment, często wprowadza do oferty nowe produkty. W związki z tym uporządkowanie procesów produkcyjnych było niezbędne, aby móc myśleć o ekspansji na nowe rynki. Możliwość szczegółowej identyfikacji i weryfikacji kosztów na każdym etapie procesu produkcyjnego stały się podstawą, bez której firma nie mogła nawet myśleć o poszerzeniu sieci kontrahentów.

Przyspieszenie przepływu informacji pomiędzy działami firmy było konieczne, aby sprawnie i szybko zarządzać. Zintegrowanie sprzedaży, zakupów, księgowości, produkcji i obsługi magazynów w jednym systemie, do którego w każdej chwili będą mieli dostęp pracownicy było możliwe tylko w SAP Business One.

Enix sukcesywnie poszerza ofertę produktową i obszar swojej działalności. Wraz z rozbudową sieci klientów niezbędne okazało się narzędzie do zarządzania, które zintegruje i zautomatyzuje wszystkie najważniejsze procesy w przedsiębiorstwie.

Pełna kontrola kosztów

Co zdecydowało o wyborze Partnera Wdrożeniowego?

„Wybór ALTAB jako partnera wdrożeniowego, nie był przypadkowy a zdecydowały o nim głównie kompetencje, doświadczenie ALTAB oraz tzw. „wspólny język” po prostu czuliśmy że rozumieją nasze potrzeby i będą mogli nam pomóc”. 
Ireneusz Sarzyński –
Wiceprezes zarządu, Dyrektor Sprzedaży, ENIX

Korzyści po wdrożeniu SAP Business One:

  • lepszy nadzór nad kosztami produkcyjnymi i realizacją zleceń, od momentu planowania produkcji po kompletację i wysyłkę dostawy,
  •  usprawnienie pracy magazynu głównie dzięki wykorzystaniu kodów kreskowych i kolektorów danych,
  • skrócenie czasu realizacji zleceń,
  • możliwość kolejkowania sprzedaży, pozwalająca na sprawną współpracę pomiędzy działem sprzedaży, a magazynem,
  •  rozszerzenie sieci partnerskiej,
  • zwiększenie liczby obsługiwanych inwestycji.

Zainteresowany?

Znajdź nas na: