Technologia In-Memory

Popraw decyzyjność i przyspiesz rozwój
Dzięki SAP Business One w technologii SAP HANA zyskasz możliwość korzystania z wbudowanych narzędzi analitycznych, możliwości błyskawicznego przeszukiwania i zestawiania danych, które pozwolą ci pracować wydajniej niż kiedykolwiek wcześniej.

Uprość pracę i zwiększ wydajność dzięki SAP Fiori

Z nowym interfejsem SAP Fiori ułatwisz sobie pracę i zwiększysz wydajność. Dzięki SAP Fiori stworzysz spersonalizowane, intuicyjne, uproszczone, środowisko pracy użytkownika, dostosowane do jego stanowiska i obowiązków, zapewniające komfort wykonywania codziennych zadań.

Zyskaj szybki dostęp do informacji

Dzięki funkcji Enterprise Search w łatwy i intuicyjny sposób znajdziesz niezbędne informacje. Wystarczy, że wprowadzisz fragment poszukiwanej nazwy, a otrzymasz kontekstową listę wyników z możliwością łatwego przejścia do poszczególnych dokumentów. Jeszcze dokładniejszą weryfikację danych ułatwią narzędzia filtrowania i przeglądu wyników.

Utrzymaj kontrolę nad całym procesem biznesowym

Zapewnij sobie pełną kontrolę nad całym procesem biznesowym dzięki dostępowi do mapy relacji – umożliwiającej wgląd w przeprowadzone transakcje i w każdy związany z nimi dokument.

Twórz analizy i symulacje różnych scenariuszy biznesowych

Technologia “In-Memory” SAP HANA umożliwia budowanie różnych scenariuszy biznesowych. Dzięki funkcji Advance Available To Promise możliwa jest weryfikacja potwierdzeń dotyczących zamówionych towarów oraz planowanie nowych wysyłek w oparciu o zróżnicowane kryteria i ponowne przetwarzanie otwartych zleceń.

Korzystaj z funkcji prognostycznych

Aplikacja Intelligent Forecasting wykorzystuje funkcje prognostyczne SAP HANA do szacowania przyszłego zapotrzebowania na artykuły i umożliwia odpowiednie planowanie produkcji.

Zarządzaj zapotrzebowaniem i parametrami

Zmieniaj prognozy zapotrzebowania zależne od takich parametrów jak: obniżenie maksymalnego zapotrzebowania czy zmiany zakresu przetwarzania danych historycznych.

Technologia in-memory – zrób kolejny krok w kierunku wydajniejszego zarządzania firmą

Nieustanny postęp technologiczny powoduje konieczność przechowywania i przetwarzania coraz większej ilości danych. To z kolei prowadzi do tego, że czas dostępu do informacji jest coraz dłuższy. Wąskim gardłem był lub w dalszym ciągu jest tradycyjny sposób zapisu, przetwarzania i kompresji danych.

Przełomem tutaj jest technologia in memory, stworzona przez firmę SAP, dzięki której wyeliminowano najbardziej nieefektywny element, czyli zapisywanie danych na dysku, na rzecz ich przetwarzania bezpośrednio w pamięci RAM komputera/serwera. Dzięki temu możliwe jest błyskawiczne przetwarzanie ogromnych ilości skompresowanych danych. Pierwszą platformą w technologii in memory jest SAP HANA.

Wykorzystanie technologii in memory w środowisku biznesowym stwarza niespotykane dotąd możliwości przetwarzania danych w celu wydobycia wartościowych informacji, zrozumienia trendów i podejmowania lepszych, popartych konkretną wiedzą decyzji. Co więcej, technologia in memory umożliwia firmom wykorzystanie pełnego potencjału ich danych dzięki  zastosowaniu  sztucznej inteligencji (AI), Big Data, Machine Learning, czy IoT, w których przetwarzanie ogromnych zbiorów danych jest kluczowe..

Czym jest technologia In Memory?

In-Memory Computing to technologia, która umożliwia zapis danych, przetwarzanie i wykonywanie obliczeń bezpośrednio w pamięci RAM. Technologia ta eliminuje tradycyjny proces zapisu na dysku serwera, następnie  wczytywania danych z dysku do pamięci RAM w momencie wykonywania obliczeń i po wykonaniu obliczeń ponownego zapisu na dysku twardym.

W skrócie: dane są zapisywane i przetwarzane bezpośrednio w pamięci RAM, z pominięciem dysku twardego, co zwielokrotnia szybkość i efektywność wykonywanych operacji.

Przeniesienie obliczeń do pamięci RAM pozwala na maksymalizację wydajności przez zwiększenie mocy obliczeniowej oraz przetwarzanie dużej ilości danych w krótszym czasie.

Technologia In-Memory Computing – przykłady zastosowania:

  • sztuczna inteligencja (AI), gdzie przetwarzanie dużych ilości danych jest niezbędne
  • Internet Rzeczy (IoT), duże sieci IoT generują ogromne ilości informacji, które muszą być szybko przetworzone
  • analizy predykcyjne on-line, przetwarzanie dużych zbiorów danych w czasie rzeczywistym w celu wykrywania wzorców, trendów, anomalii

SAP Business One w technologii in-memory SAP HANA – nowy wymiar zarządzania danymi

SAP Business One to zintegrowany system informatyczny, który umożliwia efektywne planowanie i zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa. SAP Business One wykorzystuje zaawansowaną technologię bazy danych in memory – SAP HANA, która umożliwia szybkie przetwarzanie i analizę dużych ilości danych w czasie rzeczywistym. (dowiedz się więcej …)

Czym jest SAP HANA?

SAP HANA (High Performance ANalytic Appliance) to potężna, innowacyjna, wielomodelowa baza danych w technologii in-memory, opracowana przez firmę SAP, światowego lidera w dziedzinie oprogramowania biznesowego i rozwiązań analitycznych. Konstrukcja bazy danych oparta na kolumnach (in-memory columnar database) umożliwia równoczesne przetwarzanie zaawansowanych analiz i szybkich transakcji w jednym systemie. To kluczowe, ponieważ pozwala firmom na natychmiastową analizę ogromnych ilości danych bez opóźnień, co z kolei umożliwia błyskawiczne wysyłanie zapytań i uzyskiwanie wyników w czasie rzeczywistym. Dzięki przechowywaniu danych w pamięci głównej w tabelach opartych na kolumnach, oraz integracji zarówno analitycznego przetwarzania online (OLAP), jak i przetwarzania transakcji online (OLTP), SAP HANA zapewnia wyjątkową szybkość i efektywność, co czyni ją unikalną na rynku systemów zarządzania bazami danych (DBMS).
(źródło:  Czym jest SAP HANA?_)

Co dokładnie zyskasz dzięki SAP HANA in-memory?

Dzięki natychmiastowemu dostępowi do aktualnych danych oraz możliwości ich analizowania w czasie rzeczywistym SAP HANA ułatwia szybsze podejmowanie decyzji biznesowych, co pozwala lepiej reagować na zmieniające się warunki rynkowe i potrzeby klientów.

Poznaj najważniejsze zalety tego rozwiązania:

Po pierwsze – błyskawiczne zapytania, elastyczne wizualizacje oraz analizy danych przy jednoczesnym zapewnieniu użytkownikowi obsługi szybkich transakcji

Jest to możliwe dzięki wielowymiarowej bazie kolumnowo wierszowej oraz dzięki przechowywaniu i przetwarzaniu danych bezpośrednio w pamięci RAM. SAP HANA zapewnia krótszy czas odpowiedzi niż tradycyjne bazy danych.

Po drugie – zawsze aktualna informacja dzięki przetwarzaniu danych w czasie rzeczywistym

Dane są przechowywane w pamięci operacyjnej i natychmiast przetwarzane w zawsze aktualne informacje, ponieważ nie ma potrzeby ich synchronizacji z bazmi analiz biznesowych (OLAP) i zapisu na dysku twardym. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do najświeższych informacji w czasie rzeczywistym – i to także do tych pochodzących z różnych źródeł (Big Data). 

Po trzecie – zwiększona wydajność i kompresja danych

SAP HANA umożliwia przetwarzanie dużych ilości danych bez ich duplikowania w bardzo krótkim czasie, co przekłada się na zwiększenie wydajności systemu. Dzięki temu organizacje mogą obsługiwać większą ilość transakcji bez utraty wydajności.

Po czwarte – skalowalność

SAP HANA jest wysoce skalowalna, co ułatwia obsługę dużych ilości danych i użytkowników jednocześnie. Pozwala to firmom rosnąć i rozwijać się bez obaw o problemy ze skalowalnością.

Po piąte – inteligentne rozwiązania i możliwości predykcji

Wbudowana technologia Machine Learning (ML) wykorzystuje zaawansowane algorytmy „uczenia się” z ogromnych ilości i dużych zbiorów danych. Przykładem może być ‘Inteligentna prognoza, która w oparciu o modele statystyczne pozwala np. na przewidywanie przyszłego zapotrzebowania i może być podstawą do planowania zasobów materiałowych (MRP).
/ (lub) SAP Business One wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego do przewidywania przyszłych trendów, identyfikacji wzorców i podejmowania decyzji opartych na danych

Dowiedz się więcej o SAP HANA w systemie SAP Business One!

Masz dobre powody, aby Twoją firmę wspierała platforma SAP HANA in-memory

SAP HANA w technologii in-memory jest atrakcyjnym rozwiązaniem dla firm, które dążą do poprawy wydajności, szybkości działania i dokładności analiz w swoich procesach biznesowych.

Liczby mówią same za siebie. SAP HANA:

  • jest 3600 razy szybsza niż tradycyjne bazy danych,
  • odpowiada na zapytania w mniej niż sekundę,
  • przyspiesza szybkość transakcji nawet trzydziestokrotnie,
  • zapewnia nawet do 46 razy szybsze wyszukiwanie danych,
  • nawet dwunastokrotnie przyspiesza przepustowość systemu.

Zależy nam na tym, aby firmy korzystające z naszych rozwiązań mogły ciągle poszerzać swoje horyzonty i bezpiecznie się rozwijać używając nowoczesnych technologii. Z tego powodu proponujemy wdrożenie SAP Business One HANA w technologii in-memory. Zapewniamy naszym klientom pełne wsparcie techniczne oraz organizujemy szkolenia, aby mogli od podszewki poznać nowy system, oprogramowanie i funkcje interfejsu.

Zapomnij o mało intuicyjnych narzędziach biznesowych, które nie są ze sobą zintegrowane. Wybierz SAP HANA in-memory, a przekonasz się, że możesz jeszcze efektywniej zarządzać firmą.

Zainteresowany?

Znajdź nas na:

Przejdź do paska narzędzi
Przygotowujemy
kolejne wydarzenie