Chadbourne 1 80x80 - Elektroniczna wymiana danych
Elektroniczny obieg dokumentów
27 maja 2019
AdobeStock 40613036 80x80 - Elektroniczna wymiana danych
Obsługa zleceń transportowych
29 lipca 2019

Elektroniczna wymiana danych

simpicom 1130x675 - Elektroniczna wymiana danych

business man hand controls computer room

 

Elektroniczna wymiana danych w SAP Business One

Użytkownicy systemu SAP Business One mają możliwość korzystania z elektronicznej wymiany danych ze swoimi Klientami i dostawcami, niezależnie od rodzaju systemu ERP, z którego korzystają partnerzy.

 
 
 
 

Jak to działa?

Funkcjonalność łączy system ERP dostawców oraz odbiorców z systemem SAP Business One, umożliwiając sprawny przepływ informacji m.in. na etapie rejestracji zleceń sprzedaży, wysyłki towaru do Klienta oraz fakturowania.

Odbiorcy, dzięki elektronicznej wymianie danych, składają zamówienie zakupu w swoim ERP, co powoduje automatyczne zarejestrowanie zlecenia sprzedaży w naszym systemie i przekazanie informacji do magazynu. Po skompletowaniu zamówienia Klient automatycznie otrzymuje dokument WZ, rejestruje w swoim systemie dokument PZ, a do działu handlowego wysyłana jest informacja, że za dane zamówienie można wystawić fakturę.

Po wystawieniu faktury sprzedaży przez nasz dział księgowy wysyłana jest ona na serwer Klienta w postaci elektronicznej. Proces przebiega analogicznie w przypadku składania zamówienia u naszych dostawców.

 
 

Główne korzyści

  • oszczędność czasu,
  • zminimalizowanie liczby błędów ludzkich dzięki wyeliminowaniu ręcznego wprowadzania danych, przy takich powtarzających się
  • transakcjach jak między innymi: zamówienia, zlecenia sprzedaży, dowody dostawy czy faktury sprzedaży bądź zakupu, zwiększenie szybkości dostępu i wiarygodności informacji logistycznej gwarantuje lepszą współpracę z partnerami handlowymi.
 
 
 
 
 

 

Udostępnij
  •  
  •  
  •  
  •