SAP BTP - czym jest i co proponuje sektorowi firm średniej wielkości (MŚP)

SAP BTP, czyli SAP Business Technology Platform, to otwarta platforma w chmurze, stworzona przez firmę SAP, która integruje różnorodne technologie w jednym miejscu. SAP BTP stanowi technologiczny fundament dla wszystkich aplikacji z ekosystemu SAP. Ułatwia budowanie różnorodnych rozwiązań biznesowych, od integracji danych po rozwój aplikacji i wykorzystanie inteligentnych technologii, takich jak sztuczna inteligencja czy Internet rzeczy. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą szybko wprowadzać zmiany i przyspieszać wdrażanie innowacji.

SAP BTP umożliwia obsługę scenariuszy on-premise, hybrydowych i w chmurze, co zapewnia biznesowi elastyczność i szybkość działania. Dowiedz się jakie możliwości oferuje SAP Business Technology Platform i jak mogą z niej korzystać klienci z sektora MŚP, czyli użytkownicy SAP Business One.

SAP BTP – nowoczesne technologie dla MŚP od SAP

SAP BTP została zaprojektowana jako platforma dostępna i skalowalna dla firm różnej wielkości, w tym średnich i mniejszych. Firmy używające SAP Business One mogą więc wykorzystywać SAP (BTP) na wiele sposobów, na przykład:

 • sztuczna inteligencja – możliwość użycia usług z zakresu sztucznej inteligencji (AI) do wzbogacenia funkcjonalności aplikacji. SAP BTP oferuje m. in. zestawy gotowych usług AI (SAP AI Business Services), takich jak analiza tekstu, przetwarzanie obrazu, klasyfikacja treści, czy ekstrakcja danych z dokumentów
 • chatboty – możliwość uruchomienia chatbota. Narzędzie SAP Conversational AI umożliwia tworzenie I zarządzanie chatbotami, które mogą być wykorzystywane np. do zautomatyzowania powtarzalnych zadań, generowania raportów, czy udzielania odpowiedzi na zadawane przez użytkowników pytania
 • rozbudowana analityka – rozszerzenie możliwości raportowania i analiz. SAP Analytics Cloud, zaawansowana platforma analityczna, oferuje szereg narzędzi do analizy i wizualizacji danych, ułatwiających m.in. prognozowanie i planowanie, wykrywanie trendów, wyciąganie wniosków i na tej podstawie podejmowanie decyzji.
 • automatyzacja robotyczna (robotic automation) – wykorzystanie robotów oprogramowania do automatyzacji rutynowych zadań. SAP Intelligent Robotic Process Automation (SAP Intelligent RPA) to rozwiązanie umożliwiające budowanie inteligentnych botów w celu automatyzacji powtarzalnych procesów ręcznych, takich jak przetwarzanie dokumentów, wypełnianie formularzy czy aktualizacja danych.
 • zarządzania śladem węglowym – możliwość analizy śladu węglowego przy wykorzystaniu danych biznesowych z systemu ERP i połączeniu ich z czynnikami środowiskowymi. Na tej podstawie obliczany i raportowany jest poziom emisji CO2. Tym samym możliwe jest zarządzanie wskaźnikami emisji i zmniejszanie zużycia energii nie tylko w dużych fabrykach, ale też w średniej wielkości przedsiębiorstwach (SAP Product Footprint Management)

Dlaczego SAP BTP?

Dlaczego technologia SAP BTP jest tak ważna? Po pierwsze, systemy ERP dostarczane przez SAP, mimo, że są bardzo zaawansowane i rozbudowane, mogą nie spełniać w 100% specyficznych oczekiwań klienta. Po drugie, klienci SAP muszą dostosowywać się do stale zmieniających się wymagań rynku. Po trzecie, każda firma chcąc się rozwijać, musi mieć możliwość rozbudowy własnego systemu. SAP Business Technology Platform jest odpowiedzią na te wyzwania.

Równie istotne jest bezpieczeństwo i spójna architektura używanych rozwiązań. Aplikacje, czy usługi uruchamiane w ramach SAP BTP działają w wysoce bezpiecznym środowisku i spełniają wszystkie standardy produktowe SAP. Co więcej, będą wyglądały dokładne tak samo jak pozostałe rozwiązania SAP, co pozytywnie wpływa na komfort pracy użytkowników, którym łatwiej jest pracować w ujednoliconym środowisku, niż w wielu różnych, rozproszonych, odmiennie wyglądających aplikacjach.

Wreszcie elastyczność. SAP BTP zapewnia środowisko programistyczne i wykonawcze, oparte na technologii hiperskalowalnej, co oznacza, że oferuje kompleksowy zestaw narzędzi i infrastrukturę do tworzenia, wdrażania i skalowania aplikacji biznesowych w sposób elastyczny, wydajny i skalowalny. Oferuje także narzędzia i usługi, które są dostępne dla różnych grup użytkowników, bez względu na ich poziom wiedzy technicznej.

Podsumowując, SAP Business Technology Platform oferuje firmom dostęp do najnowszych technologii, umożliwia dostosowanie się zmieniających się warunków rynkowych, rozwój biznesu oraz zapewnia bezpieczeństwo i spójność danych.

SAP BTP – korzyści

 • rozwój aplikacji – możliwość ciągłego dostosowywania systemu do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Firmy mogą bez ograniczeń rozbudowywać aktualnie używane narzędzia, personalizować rozwiązania SAP czy tworzyć własne, dopasowane do specyficznych potrzeb biznesu aplikacje
 • reagowanie na zmieniające się wymagania rynku – łatwiejsze i szybsze dostosowanie się do dynamicznych zmian współczesnego rynku. SAP BTP, zapewniając rozbudowane narzędzia i usługi, elastyczność i skalowalność, spójność i bezpieczeństwo oraz wsparcie innowacji, pomaga firmom dostosować się do zmian i trendów rynkowych.
 • integracja danych i procesów – możliwość łączenia różnych systemów, aplikacji i danych w ramach jednego, spójnego ekosystemu IT. SAP BTP zapewnia narzędzia do integracji danych z różnych źródeł, zarówno dostarczanych przez SAP, jak i zewnętrznych. To znacząco ułatwia przetwarzanie i analizę danych w celu uzyskania wartościowych informacji, oraz  przyczynia się do poprawy efektywności operacyjnej, innowacyjności i konkurencyjności.
 • bezpieczeństwo danych – zapewnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa. Poprzez szereg zaawansowanych mechanizmów i funkcji, które chronią poufność, integralność i dostępność danych, SAP BTP zapewnia bezpieczeństwo, zgodność i kontrolę nad dostępem do danych i zasobów w organizacji.
 • komfort pracy użytkownika – zapewnienie użytkownikom wygodnego, spójnego i dostosowanego do ich potrzeb środowiska pracy. SAP BTP stawia na spójność interfejsu użytkownika, co oznacza, że ​​użytkownicy korzystający z różnych usług i narzędzi w ramach platformy, będą mieli spójne doświadczenia, dzięki czemu szybciej nauczą się korzystania z nowych narzędzi.

SAP BTP dla użytkowników SAP B1 – podsumowanie

SAP BTP oferuje różnorodne rozwiązania technologiczne, które mogą przyczynić się do zwiększenia efektywności, innowacyjności i wartości biznesowej organizacji. Użytkownicy SAP Business One mogą wykorzystać dostępne usługi i narzędzia np. do rozszerzenia funkcjonalności standardowych systemu, wykorzystania najnowocześniejszych technologii, np. Sztucznej Inteligencji czy inteligentnych botów. Niezależnie od tego, czy system jest wdrożony lokalnie, czy w chmurze.

Chcesz dowiedzieć się więcej o SAP Business One?

 • Zapisz się na bezpłatną konsultację umów się z nami na krótką rozmowę 
 • Zobacz demo – przetestuj pełną wersję SAP Business One 10.0 w wersji HANA – wypełnij formularz 
 • Umów się na bezpłatną prezentację online – spotkaj się z nami w wybranym przez Ciebie terminie i poznaj możliwości SAP Business One – zarejestruj się  
 • Zadzwoń (12 333 45 01) lub napisz (sap@altab.pl) –  porozmawiaj z nami, opowiedz o swoim biznesie, a my pomożemy Ci rozwinąć skrzydła przy pomocy SAP Business One!  

Zainteresowany?

Znajdź nas na:

Przejdź do paska narzędzi
Przygotowujemy
kolejne wydarzenie