PRACA Z OBRAZAMI W SAP B1 play 80x80 - Integracja z SAP Business One z MS Outlook
Porady użytkowe SAP Business One HANA – praca z obrazami
2 kwietnia 2019
Fotolia 113849111 XS 80x80 - Integracja z SAP Business One z MS Outlook
Ewidencja wyposażenia w SAP Business One
14 maja 2019
Fotolia 101420616 S - Integracja z SAP Business One z MS Outlook

Close up of hand with laptop and glowing idea bulb

 

Korespondencja mailowa z SAP Business One

Wszyscy użytkownicy SAP Business One korzystający z Microsoft Office365 oraz Microsoft Exchange mogą korzystać ze ściślejszej integracji zaawansowanego środowiska biznesowej poczty e-mail z systemem ERP. AltOffice365 umożliwia efektywniejszą pracę z korespondencją mailową na telefonach, tabletach, komputerach stacjonarnych i w sieci Web.

Szybki dostęp do maili wysłanych z SAP Business One

Czym różni się wspomniana funkcjonalność od tradycyjnego wysyłania maili z SAP Business One? Otóż dzięki AltOffice365 wiadomość wysłana z systemu SAP Business One trafi także do folderu Wysłane w naszym Outlooku. Będziemy mogli więc dużo sprawniej dotrzeć do naszej systemowej korespondencji mailowej bez konieczności logowania się do SAP. Maile wysłane można sprawdzić korzystając z klienta pocztowego czy przeglądarki, także na urządzeniach mobilnych.

 
 
altoffice365 screen3
 
 

Zapisywanie wiadomości roboczych z SAP Business One

Podczas wysyłania wiadomości z systemu SAP Business One nie mieliśmy do tej pory możliwości sprawdzenia jak wygląda mail, który otrzyma nasz adresat. AltOffice365 umożliwia zapisanie wiadomości z SAP Business One w Outlooku przed jej wysłaniem. Daje to szansę na edycję maila systemowego tak, by efekt był dla wysyłającego zadowalający. Taki zapisany mail trafia najpierw do wersji roboczych, gdzie może podlegać dalszej obróbce. Mamy wówczas dodatkowo możliwość posegregowania adresatów na głównych, DW (takich, do których mail także powinien dotrzeć „do wiadomości”) i UDW (adresatów ukrytych).

Personalizowana stopka maila w SAP Business One

AltOffice365 daje możliwość zapisania stopki personalizowanej w SAP Business One. W każdej chwili można własnoręcznie zmienić stopkę lub wrócić do standardowej wiadomości z systemu. Funkcjonalność ta umożliwia proste wykorzystanie maili systemowych w kampaniach marketingowych: do maili z SAP Business One można własnoręcznie przygotować tekstowe lub graficzne komunikaty marketingowe i umieścić je w podpisie maila. Edycja stopki następuje w Office365 i nie wymaga wiedzy programistycznej. Stopka podczas wysyłki pobierana jest z szablonu MS Exchange i wiązana z kontem użytkownika w SAP Business One.

 
 
altoffice365 screen4 — z opisem
 
 

Integracja SAP Business One z kalendarzem MS Outlook

Dzięki AltOffice365 planując zadania w SAP Business One możemy automatycznie zapisywać je nie tylko w graficznym kalendarzu w SAP, ale także w kalendarzu Outlook`owym, jeśli to z niego częściej korzystamy. Możemy także rejestrować spotkania lub działania cykliczne, np. spotkania projektowe. Wpisy w kalendarzu Outlook mogą zawierać załączniki z SAP Business One.

 
 
kalendarz outlook screen 6 ALTOFFICE 365 z opisem
 
 

Rejestrując w systemie działanie typu Spotkanie możemy automatycznie wysłać do naszego odbiorcy zaproszenie Outlook`owe z poziomu SAP Business One. Z kolei rejestrując działanie typu Rozmowa telefoniczna możemy jednocześnie do naszego automatycznego wpisu (i książki adresowej) w Outlook dodać dane osoby, z którą mamy rozmawiać. Dzięki temu nie będziemy musieli poszukiwać numeru telefonu czy stanowiska naszego rozmówcy sięgając ponownie do SAP lub innych źródeł.

Kontakt zostanie zapisany na wszystkich urządzeniach na których korzystamy z Office365, w tym na urządzeniach mobilnych.

 
 
kalendarz - scrren 5office 365
 
Udostępnij
  • 8
  •  
  •  
  •  
    8
    Udostępnienia