CENTRUM
SERWISOWE
12 333 4 555

News

2018-12-06
"Urządzenia mobilne - czyli jak nie dać uciec Kurze znoszącej złote jaja"
Serdecznie zapraszamy na ostatnie z cyklu webinarów z zakresu bezpieczeństwa. Tym razem opowiemy Państwu o zasadach bezpiecznego... więcej...
2018-11-26
Przedłużamy Black Friday!
Przedłużamy rabat na licencje na wybrane rozwiązania dodatkowe Altab - 25% TANIEJ !!!* Rabat dotyczy addonów:     więcej...
Starsze

ALTAB TV

Wszystkie

Raportowanie w zakresie CRM w SAP Business One

Raportowanie w zakresie CRM w SAP Business One

SAP Business One umożliwia automatyzację procesów w zakresie zarządzania relacjami z klientami oraz efektywną obsługę działań w ramach całego cyklu sprzedaży - od pierwszego kontaktu z klientem poprzez wystawienie oferty i proces realizacji sprzedaży, aż po serwis i obsługę reklamacji.

Pełna informacja o kliencie znajduje się na Kartotece Klienta (dane teleadresowe, osoby do kontaktu, dodatkowe informacje dzięki możliwości dodawania pól dodatkowych, np. zdjęcie), skąd możliwy jest szybki dostęp do salda, faktur wystawionych dla tego PH, otwartych WZ czy zleceń w realizacji. Z tego poziomu możemy wykonać także błyskawiczną analizę sprzedaży.

W SAP Business One możliwe jest planowanie działań handlowych np. rozmów telefonicznych, spotkań, zadań (w powiązaniu z osobą odpowiedzialna za realizację, terminem wykonania itd.). Działania przypisane do poszczególnych osób mogą zostać zintegrowane z kalendarzem i wyświetlane w postaci graficznego harmonogramu zadań. Do każdego działania możemy podpinać również dokumenty (np. ofertę, protokoły, checklisty).

System SAP Business One pozwala także na zarządzanie Szansami Sprzedaży – od rejestracji szansy i kompletacji informacji o potencjalnym kliencie, nadzorowanie kontaktów z nim, przygotowanie dokumentów typu pre-sales, po analizy lejka sprzedaży, źródeł sukcesów i przyczyn niepowodzenia utraconych kontraktów.

Raporty – wszechstronne raportowanie i prognozowanie sprzedaży

Możliwość analizowania szans sprzedaży w różnych ujęciach pozwala na kompleksowe planowanie procesu sprzedaży i prognozowanie oczekiwanych wyników.

Kartoteka szansy sprzedaży zawiera m.in.: informacje o kliencie, dane handlowca, produkty/usługi którymi klient jest zainteresowany, informacje o konkurencji, przewidywaną datę zamknięcia kontraktu, jego potencjalną wartość i przewidywany zysk brutto.

W zakresie obsługi Szans Sprzedaży istnieje możliwość definiowania etapów sprzedaży w oparciu o przyjętą metodykę sprzedaży. Dzięki temu możemy przygotować różnego typu raporty, w tym dynamiczną analizę szans sprzedaży, i analizować nasz lejek sprzedaży, czyli otwarte szanse sprzedaży w ujęciu graficznym (zarówno globalnie jak i w odniesieniu do poszczególnych etapów sprzedaży, Partnerów Handlowych, okresów, czy sprzedawców).

 

Dowiedz się:

• Jak w prosty sposób prognozować potencjalny przychód i analizować wyniki sprzedaży?

• Jak wyliczyć przewidywany zysk brutto na Szansie Sprzedaży w SAP Business One?

• Jak analizować lejek sprzedaży w SAP Business One?

• Jak wykonać dynamiczną analizę Szans Sprzedaży?