CENTRUM
SERWISOWE
12 333 4 555

News

2018-02-14
Szkolenie z SAP HANA
Nasi pracownicy doskonalą swoje umiejętności podczas kilkudniowego szkolenia z SAP HANA.  więcej...
2017-12-28
SAP Business One na Targach Sadownictwa i Warzywnictwa 2018
Oprogramowanie SAP Business One doskonale sprawdza się w każdej branży. Dla firm z sektora Sadownictwa i Warzywnictwa, oraz firm... więcej...
Starsze

ALTAB TV

Wszystkie

Altab w mediach

Zwiększ wydajność i wygodę pracy. SAP Business One na dwóch monitorach

ERP-view.pl  (18 stycznia 2018)

Płynność pracy na komputerze zależy od łatwości dostępu do informacji. Wykonując swoje codzienne obowiązki chcemy, aby wgląd w bazy był szybki, a wszystkie potrzebne nam dane wyświetlały się w przejrzysty sposób. Z tego powodu pracownicy coraz częściej używają wielu monitorów podpiętych do jednej stacji roboczej.

Analogicznie, praca w systemie SAP Business One staje się o wiele bardziej efektywna, jeżeli korzystamy z kilku monitorów. W takiej konfiguracji sprzętowej wprowadzenie najprostszej informacji nie wymaga wielokrotnego przeskakiwania ze strony na stronę i klikania w te same zakładki, aby odszukać potrzebne nam treści, tylko pożądana zawartość wyświetla się jednocześnie obok siebie. W efekcie, szybko i sprawnie uzupełniamy informacje o partnerach handlowych, szansach sprzedaży, fakturach, zleceniach, ofertach, zamówieniach, rozliczeniach, etc.


Przywołajmy najprostsze przykłady. Po pierwsze, opisywanie faktur w aplikacji SPUMA jest o wiele łatwiejsze, kiedy dokument, na którym pracujemy, cały czas widoczny jest na drugim monitorze.  

Po drugie, firma X otrzymuje kilkadziesiąt zapytań na produkt/usługę. Aby nie pominąć żadnego potencjalnego klienta, pracownik korzystający z SAP Business One natychmiast przenosi dane do systemu, tworząc kolejnych partnerów handlowych. Łatwość uzupełniania informacji wzrasta, kiedy na dwóch monitorach jednocześnie widoczne są dane do wprowadzenia i tworzona kartoteka partnera handlowego. Taki dostęp do informacji eliminuje pomyłki i znacząco skraca proces aktualizacji danych.    

Badania wykazały, że zwiększenie liczby monitorów na biurku pracownika radykalnie podnosi jego produktywność. Natomiast sama praca w systemie SAP Business One z dostępem do kilku ekranów  jest nie tylko o wiele bardziej wydajna, ale przede wszystkim wygodna.

Artykuł dostępny jest także na portalach:

Warsztaty z SAP - Altab na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach

ERP-view.pl   (14 marca 2017)

Studenci Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na kierunku International Business szkolą się z obsługi systemów ERP. Zajęcia praktyczne w oparciu o system SAP Business One wspiera firma Altab.

Artykuł dostępny także na portalach:

Generowanie JPK w SAP Business One

MagazynIT.pl   (16 stycznia 2017)

Od stycznia 2017 większość przedsiębiorstw w Polsce zobligowana jest do dostarczenia Urzędowi Skarbowemu ewidencji VAT w strukturze Jednolitego Pliku Kontrolnego. Jak wygenerować plik JPK w systemie SAP Business One?

 

Artykuł dostępny także na portalach:

Branża IT wybiera SAP Business One

ERP24.pl (29 grudnia 2016)

Małopolski integrator rozwiązań telekomunikacyjnych i informatycznych Teleaudyt rozpoczął wdrożenie nowego systemu ERP. Firma nawiązała współpracę ze spółką Altab – liderem wśród polskich Partnerów SAP, wdrażającym oprogramowanie SAP Business One.

 

Artykuł znajdą Państwo także na stronach:

Glass-Service wdroży system wspomagający zarządzanie

Wirtualny Nowy Przemysł  (30 października 2016)

Śląski producent zabezpieczeń do transportu szyb, spółka Glass-Service, rozpoczyna wdrożenie systemu klasy ERP. Umowę wdrożeniową podpisała firma Altab, a wybrany system to SAP Business One.

 

SAP Business One na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie

ERP24.pl (16 lutego 2016)

Studenci Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie mieli okazję poznać nowoczesne metody zarządzania firmą w oparciu o praktyczne wykorzystanie systemów ERP w ramach „Laboratorium z rachunkowości w module FI SAP". W pierwszy weekend lutego firma Altab, we współpracy z dr Marianem Krupą, przygotowała zajęcia warsztatowe z zakresu systemów ERP dla studentów studiów podyplomowych na kierunku "Rachunkowość i finanse przedsiębiorstwa".

Trendy w outsourcingu IT

Gazeta Finansowa (15-21 stycznia 2016)

Outsourcing zasobów informatycznych cieszy się coraz większą popularnością wśród polskich przedsiębiorstw z sektora MŚP. Jak wskazuje tegoroczny raport Orange Insights 74% przedstawicieli MŚP uważa, że outsourcing jest ważny w informatyzacji przedsiębiorstwa i w różnym stopniu korzysta z niego ponad połowa badanych (55%).

Cały artykuł dostępny w Gazecie Finansowej nr 3/2016

 

NOVAMED wdraża system ERP SAP Business One

ERP-view.pl (04 listpada 2015)

Lider dystrybucji jakościowego sprzętu medycznego NOVAMED z Łodzi wybrał nowy system informatyczny do kompleksowej obsługi firmy. Firma podpisała umowę z Altab S.A. na wdrożenie programu SAP Business One.
 

Outsourcing usług – korzyść dla małego i większego biznesu

Gazeta Finansowa (11-17 września 2015)

We wrześniowym dodatku Gazety Finansowej Outsourcing ukazał się tekst Pawła Matejko, prezesa zarządu Altab, "Outsourcing usług – korzyść dla małego i większego biznesu".

Laboratorium SAP: zajęcia z systemów ERP na Akademii Leona Koźmińskiego

RynekERP.pl (14 lipca 2015)

Altab we współpracy z dr Marianem Krupą przygotował zajęcia warsztatowe dla studentów studiów podyplomowych z zakresu systemów ERP na kierunku „Rachunkowość i finanse przedsiębiorstw”.

„Kwitnący Biznes” z systemem ERP SAP Business One

MagazynIT.pl (24 czerwca 2015)

Firma JMP Flowers już od 10 lat pracuje na zintegrowanym systemie do zarządzania przedsiębiorstwem - SAP Business One. Właśnie mija 10-lecie współpracy JMP z Centrum Serwisowym Altab.

RAControls zakończyło wdrożenie SAP Business One

erp24.pl (18 maja 2015)

Katowicka firma RAControls, dystrybutor automatyki przemysłowej, właśnie zakończyła wdrożenie SAP Business One – zintegrowanego systemu ERP do kompleksowej obsługi firmy. Altab, realizator wdrożenia, zakończył okres nadzoru nad pracą produktywną.
 

Konsolidacja na rynku książki edukacyjnej w oparciu o SAP Business One

WirtualnyWydawca.pl (29 kwietnia 2015)

Platforma Dystrybucyjna Edu-książka Sp. z o.o., dystrybutor publikacji językowych w Polsce, we współpracy z Altab, ujednolica system informatyczny w swoich oddziałach i powiązanych z nią spółkach.

 

Rozbudowany projekt IT realizuje Altab, Złoty Partner SAP odznaczony nagrodą Best Revenue Contributor Partner 2014 Central and Eastern Europe. Projekt objął integrację 2 oddzielnych instalacji SAP Business One, oraz połączenie nowopowstałej hybrydy z zewnętrznym bazami 4 odrębnych spółek. Ujednolicenie systemu informatycznego ma przynieść Edu-książce korzyści w postaci centralizacji zarządzania i usprawnienia przepływu danych magazynowo-logistycznych.

Cały artykuł: http://wirtualnywydawca.pl/2015/04/konsolidacja-na-rynku-ksiazki-edukacyjnej-w-oparciu-o-sap-business-one/

SAP Business One w SARE S.A.

MagazynIT.pl (02 marca 2015)

Grupa Kapitałowa SARE SA, lider na polskim rynku e-marketingu i wsparcia sprzedaży, rozpoczęła wdrożenie nowej platformy B2B, opartej na systemie SAP Business One. Wdrożenie prowadzi Złoty Partner SAP Polska – firma Altab.